Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 24 kwietnia 2022

,,Pilot" Emilia Szelest

 Otrzymany z Taniejksiazki.pl ,,Pilot" to kolejna świetna powieść Emilii Szelest. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni

Prawdziwa miłość zdarza się podobno raz w życiu. Przekonać mogli się o tym bohaterowie najnowszej powieści Emilii Szelest pt. ,,Pilot". Książka została wydana w serii ,,Faceci do wynajęcia" pod szyldem ,,Niegrzecznych książek". I faktycznie ta historia jest nieco niegrzeczna. Zaczynając od haniebnego zachowania Artura Maya, który w ramach wymiany studenckiej wyjechał do Hiszpanii, a następnie słuch po nim zaginął. Nie dosłownie, ale nie nawiązał kontaktu ze swoją partnerką Idą Halko, która postanowiła nie przejmować się tym niedojrzałym facetem, tylko swoje życie poświęcić podniebnej karierze. Tak, zarówno Halko, jak i May, ukończyli szkołę lotnictwa w Rzeszowie i uwielbiali wznosić się w przestworza.

Ida miała lotnicze zapędy także przez wzgląd na dziadka, Tadeusza Halko, którego nazwisko wciąż pobrzmiewało w ustach rozmówców z podziwem dla jego konsekwencji i profesjonalizmu. Obecnie Tadek przebywa w domu opieki, a wnuczka, chcąc zapewnić mu jak najlepsze warunki, decyduje się na niecodzienny krok w kwestii swojego miejsca zamieszkania. Nieoczekiwanie jednak w ramach redukcji etatów traci pracę. Za namową przyjaciółki Dolores Kowalskiej składa CV do dużych linii lotniczych i... dostaje ten etat! A wraz z nim swojego kapitana, Artura Maya, którego oficjalnie nie cierpi z całego serca. Jak jednak wiemy, krew nie woda. Czy dwoje bohaterów odnajdzie się po latach i zdecyduje dać drugą szansę?

Muszę przyznać, że uwielbiam powieści Emilii Szelest, ponieważ są przemyślane i bez problemu mogę utożsamić się z rozterkami i sytuacjami, które przeżywają bohaterowie. Przez większą część ,,Pilota" byłam przekonana, że będzie to powieść jakich wiele, lekka, do pośmiania się i przyjemnego spędzania z nią czasu. Później jednak okazało się, że autorka potrafi wycisnąć łzy z oczu, sprawiając, że zaduma nad książką przeniosła się na tę nad własnym życiem. Serdecznie polecam, książkę można czytać jako odrębną całość, a w cyklu ,,Faceci do wzięcia" pojawiły się już takie nazwiska jak: Ada Tulińska, Anna Langner, Dominika Smoleń, Emilia Dobosz, czy Katarzyna Bester.   

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

12 komentarzy:

 1. Widzę, że jest się czym zachwycić jeśli chodzi o tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie spotkałam się z ksiązkami tej autorki. Natomiast ten tytuł wydaje mi się że się z nim spotkałam już.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka z lotnictwem w tle to teraz chyba temat na czasie :D
  Jestem zaintrygowana oryginalnym pomysłem autorki. Wreszcie czuję powiew świeżości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria mnie kusi od jakiegoś czasu. Chętnie bym ją zakupiła do biblioteki i polecała czytelniczkom

  OdpowiedzUsuń
 5. Co prawda nie moje klimaty, ale wiem zdecydowanie komu tą lekturę polecić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby nie powinno oceniać się książki po okładce - ale akurat ta jest bardzo zachęcająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że historia wzrusza i daje do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. O pilotach chyba jeszcze nie czytałam żadnej książki. A tu pachnie mi jeszcze romansem, więc bardzo możliwe, że przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam tę książkę na swojej liście do zamówienia, więc nadrobię ją, jak tylko się u mnie pojawi. Jestem zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie zamierzam oceniać merytoryki - jestem raczej laikiem w temacie… Jednak Twój styl wypowiedzi i ogólne poprowadzenie tematu mnie przekonuje i jak najbardziej na plus. Będę częściej tu zaglądał, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam Pilota i to jedna z lepszych części Facetów do wynajęcia, jaka ukazała się na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam tę ksiażkę na półce, ale jeszcze nie zdążyłam jej przeczytać. Mam nadzieję, że w weekend się uda.

  OdpowiedzUsuń