Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

,,W ciemnościach 2" Ada Tulińska


Oliwia Dąbrowska po tragicznej śmierci rodziców musiała sama szybko ogarnąć sytuację, tym bardziej, że dom był zadłużony i należało spłacić kredyt. To nie mogło dłużej czekać. Dziewczyna, dopiero wchodząca w dorosłość, miała teraz także na wychowaniu młodszego brata Dominika. Przy okazji zgłaszania pretensji do podpisywanej umowy sprzedaży, niezbyt korzystnej dla niej poznała Maksymiliana Flensa, człowieka, który żadnej pracy się nie boi. Poprzedni tom, czyli ,,W ciemnościach" zakończył się dramatycznym wydarzeniem. Maks, chcąc ratować Dominika, wszedł za nim na zamarznięte jezioro. Nie wszystkie zdarzenia mogą się jednak skończyć szczęśliwie.

Tym razem Ada Tulińska oprócz przedłużenia wątku wypadku wprowadziła także bardzo ciekawy zabieg, jakim są retrospekcje, ale w nieco innym niż standardowe wydaniu. Dowiadujemy się z nich, z jakimi trudnościami w domu rodzinnym zmagał się Maks, jak przebiegała jego edukacja. Poznajemy Mateusza oraz Sebastiana Włodarza, obecnie noszącego pseudonim Igła. Jest także nawiązanie do zdarzeń, które miały miejsce w pierwszym tomie. Nie da się ukryć, że po raz kolejny autorka udowodniła, że potrafi stworzyć powieść wciągającą od pierwszej do ostatniej strony. Choć ma ponad 420 stron i stosunkowo mniejszą czcionkę nie mogłam się od niej oderwać. Teoretycznie historia Oliwii i Maksa mogłaby się skończyć na tym tomie, jednak nie ukrywam, że z chęcią przeczytałabym także ich dalsze losy.

Ciekawie wykreowani bohaterowie, którym Ada Tulińska nie szczędzi tym razem trosk i niebezpiecznych sytuacji. Jeśli znasz już twórczość autorki, to z pewnością nie trzeba Cię specjalnie namawiać. Warto zapoznać się od razu z dwoma tomami, żeby nie pozostać z uczuciem niedosytu. Pięknie wydana w serii ,,Niegrzeczne książki" sprawi, że niegrzeczne zachowanie bohaterów nie będzie dotyczyło tylko kontekstu seksualnego, ale także niedostosowania społecznego. Jestem przekonana, że serce z emocji nieraz zabije mocniej i będziesz kibicować Oliwi i Maksowi równie mocno jak ja!   

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

10 komentarzy:

 1. Dobrze, że warto zwrócić uwagę na drugi tom serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej autorki, teraz chętnie poszukam...

  OdpowiedzUsuń
 3. O pierwszej czesci nie slyszalam,ale tez nie jest to moj klimat, za to wiwm komu polecic :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że musiałabym sięgnąć po pierwszy tom, żeby wiedzieć, o co chodzi W ciemnościach.

  OdpowiedzUsuń
 5. jakoś daleko mi do takich historii, ale wiem komu mogę polecić :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszym tomem byłam zachwycona, z pewnością zabiorę się za kontynuację. Muszę ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam dopiero pierwszy tom w planach, a tu już drugi. Muszę to szybko nadrobić :) Ciekawe czy będzie jeszcze jeden tom..

  OdpowiedzUsuń
 8. Wind of renewal27 kwietnia 2022 19:12

  Ostatnio mam zastój czytelniczy i nie czytam nic, więc odpuszczę sobie ten tytuł. Może kiedyś po niego sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam pierwszego, ale zwrócę uwagę na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej serii, więc nie wypowiem się o treści. Znam jednak twórczość autorki i całkiem mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń