Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 9 kwietnia 2022

,,Strażak" Dominika Smoleń

   Otrzymany z Taniejksiazki.pl ,,Strażak" to kolejna doskonała historia z serii ,,Faceci do wynajęcia"Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.   

 

Długi czas temu miałam okazję zapoznać się z jedną, czy dwoma powieściami Dominiki Smoleń i choć bardzo mi się podobały, kolejne trafiały na półkę Legimi, czekając wciąż na swoją kolej. Ogromnym sentymentem darzę jednak serię ,,Faceci do wynajęcia", w której polskie autorki piszą pojedyncze historie o kolejnych pracownikach. Był już ,,Kucharz", ,,Trener", ,,Aktor" i ,,Ogrodnik". Teraz przyszedł czas na ,,Strażaka" Krystiana i jego bohaterskie wejście do płonącego domu, by uratować niedawno poznaną sąsiadkę.

Krystian jest mężczyzną, który z jednej strony niczego się nie boi i w akcje strażackie wchodzi bohatersko, by pomóc ratowanym ludziom, czy zwierzętom. Z drugiej jednak strony panicznie boi się założyć rodzinę, mieć żonę, dzieci. Jego ojciec był policjantem, który umarł na służbie, zostawiając po sobie pustkę. On zdecydowanie nie chce tak żyć, w obawie, że kiedyś go zabraknie, a rodzina się załamie. Podobne przeżycia ma jego nowa sąsiadka Kinga, która po tragicznej śmierci rodziców leczy się psychiatrycznie, a kupienie domu w Zawierciu ma być nowym początkiem. Także nie chce nikomu zaufać, bojąc się, że po raz kolejny nie da rady uporać się z tak wielką stratą. Czy jednak nieszczęśliwy wypadek, a może zrządzenie losu dadzą im szansę na wspólne jutro?

Muszę przyznać, że choć ,,Strażak" leżał w kolejce do czytania i cierpliwie czekał na swoją kolej, to gdy już zaczęłam, nie mogłam przestać. Dominika Smoleń nie stworzyła literackiego arcydzieła, ale w ramach przerywnika jest to lektura idealna. Poznajemy losy Krystiana, nie mogącego dojść z mamą do porozumienia oraz Kingi, która może zawierzyć swoje życie jedynie przyjaciółce Marcie. Dominika Smoleń wykonała ogromną pracę merytoryczną, starając się ukazać życie strażaka ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Wezwania na akcję nawet w wolne dni, niebezpieczne wydarzenia, w których bierze udział, a z drugiej strony bezinteresowna chęć niesienia pomocy, bycie dla tych, którzy tej pomocy potrzebują. ,,Strażak" to piękna historia, obok której nie możecie przejść obojętnie. Ja z kolei mam motywację, by sprawdzić, czy inne książki autorki także spodobają mi się jak ta powyższa.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

10 komentarzy:

 1. Niewątpliwie ta książka zainteresuje szczególnie wiele pań, ale mnie jak na razie nie ciągnie do tego typu powieści, więc sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się że jesteś miło zaskoczona tą lekturą i będę też polecać dalej takie ciekawe pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Historie o strażakach bywają bardzo pożądane przez kobiety:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 4. Uuuu chętnie bym przeczytała ta książke uwielbiam takie od których nie można się oderwać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fantastycznie trafić na przygody czytelnicze, od których za nic nie można się oderwać. :)

   Usuń
 5. Ja raczej nie planuję czytać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł chętnie podsunę pod rozwagę mojej koleżance, powinien ją zainteresować, lubi takie klimaty czytelnicze. :)

   Usuń
 7. Klimatycznie nie wpasowuję się, ale rozumiem, że jak ktoś lubi, to książka może wciągnąć, a przecież o to właśnie chodzi w pasji czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam kilka ksiązek Dominiki. Znam ją i kojarzę jeszcze z bloggowania :) Zobaczymy co tym razem wyczarowała :) Kinga

  OdpowiedzUsuń