Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 22 maja 2022

,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym"

 Polski należy do jednego z najtrudniejszych języków na świecie. Nie trzeba się tym martwić, wszystko można opanować. 


Poszerzenie wiedzy i danego słownictwa dla osób w każdym wieku powinno być czymś oczywistym. Nie jest chlubą nie umieć bez błędów ortograficznych napisać najbardziej podstawowych słów w naszym języku. Co jakiś czas na wydawniczym rynku ukazują się nowe wydania na które warto zwrócić uwagę. ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" jest jedną z takich pozycji, która dzięki podzieleniu jej na 26 rozdziałów idealnie uzupełnia i uczy słownictwa z wielu podstawowych dziedzin. Nie zapomniano także o warstwie ortograficznej, z którą nadal wiele dzieci oraz dorosłych ma niesamowite problemy. Na pewno jest to związane także z tym, że wychodzą oni z założenia, że nie ma możliwości by się tego nauczyć, co wiąże się z błędnym tokiem rozumowania.

Niektórymi z tematów, na które warto zwrócić uwagę jest ten dotyczący rodziny, pokoju, klasy, zabawek i zabaw, uczuć, zawodów. Są także tematy dotyczące różnych miejsc - na wsi, nad morzem, w parku. Nie zabrakło także zagadnień typu pogoda i pory roku, święta - Boże Narodzenie i Wielkanoc. Przekrój 26 tematów jest tak szeroki, że na pewno uda się znaleźć satysfakcjonujące działy. Dodatkową zaletą jest duża liczba ilustracji, która sprawia, że ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" będzie jeszcze chętniej wykorzystywany przez dzieci i młodzież. Prawie każdy rozdział zajmuje 4 strony. Na pierwszej rozkładówce są ilustracje z podpisami z danej tematyki, a na kolejnej wierszyki, wyliczanki lub przysłowia i czytanka.

Na zakończenie nie zabrakło także bardzo dużej liczby słówek, które mogą sprawiać problemy pod względem ortograficznym. W całym wydaniu odbiorca może zapoznać się z ponad 1000 słówek, a ,,Ilustrowany słownik języka polskiego ze słownictwem ortograficznym" przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 10 lat, mają na to wpływ liczne zawarte w nim ilustracje. Wiedza tematyczna i ortograficzna z tego wydania jest ponadczasowa. Warto zapoznać się z tak ciekawą publikacją i podsunąć ją dziecku we wskazanym wieku.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.      

15 komentarzy:

 1. Taki słownik, to się przyda każdemu chyba, chociaż piszę dobrze, to jednak przy skomplikowanych słowach czasami warto sprawdzić...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wartościowa pomoc naukowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki ilustrowany słownik jest naprawdę super! :) Podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super że ksążka mocno wzmacnia zasób słów. Ładnie wydana publikacja

  OdpowiedzUsuń
 5. Gżegżółka, kukułka, jaskółka ;) można się w polskim zgubić ;) fajne są takie słowniki, obrazek od razu robi dobre skojarzenie i ortografia sama wchodzi do głowy

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że ta książka przyda się każdemu dziecku, które zaczyna szkołę podstawową i ma problem z nauczeniem się zasad ortograficznych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla dzieci jak najbardziej pomocna propozcyja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słowniki potrzebne są, bo jak się człowiek zaplącze w tych z ż i ó to tylko słownik pomoże .
  Bożenka

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś takie ilustrowane słowniki robiło się w szkole. Jakie tam były rysunki i hasła, decydowało dziecko. Wersja gotowa mniej mnie przekonuje, ale ważne, że pomaga dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna sprawa - zwłaszcza, że nasza polska ortografia i gramatyka faktycznie często sprawia dzieciom problemy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie mieć taki egzemplarz książki w domu, na pewno to wartościowa pozycja, którą warto czytać ze swoją pociechą.

  OdpowiedzUsuń
 12. niedługo pewnie będę musiała się zaopatrzyć w taki słownik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli chodzi o ten słownik jest się czym zachwycić.

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie przejrzę słownik, lubię takie wydania, często łapię się, że mimo iż polski moim rodzimym językiem, to jakieś słowa mnie zaskoczą pisownią. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wychowawczyni mojej córki polecała właśnie tego typu słowniki do nauki ortografii. Nie ma to jak zaprząc do pamięci nie tylko słuch (czytanie) ale i wzrok (obrazek).

  OdpowiedzUsuń