Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 9 maja 2022

,,Nadchodzi zima" Garri Kasparow

 Garri Kasparow, znany mistrz szachowy w tym wydaniu podjął się innej tematyki niż w dotychczasowych utworach.

Garri Kasparow kojarzony jest przede wszystkim jako mistrz związany z szachami. Na temat swojej pasji i pracy wydał już pozycje, miał także swój udział w tworzeniu serialu ,,Gambit królowej" na podstawie książki o takiej właśnie tematyce. W tym wydaniu nie brakuje także doświadczeń szachowych, jednak są one przywołane w niezbyt miłym dla autora utworu momencie życia. Garri Kasparow został zatrzymany w Rosji i pobity bez żadnych podstaw.

Autor w tym przypadku skupia się na dojściu do władzy i kolejnych wygranych kadencjach obecnego prezydenta Rosji. To jednak nie jedyna linia tematyczna, jaką znany szachista porusza w tym utworze. Niewątpliwie jest to bardzo ważne wydanie, jednak mimo przystępnego języka autora nie da się zapoznać z twórczością autora w przypadku tej książki w bardzo krótkim czasie. Jest to jedna z tych lektur, którą należy sobie dawkować i tak też zrobiłam.

,,Nadchodzi zima" to spojrzenie rosyjskiego szachisty na to co dzieje się w jego kraju. W przypadku Polaków utwór na pewno znajdzie swoich odbiorców wśród osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tego co sądzi Garri Kasparow o tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Książka miała premierę kilka miesięcy temu i jej tematyka wciąż pozostaje aktualna.  

9 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie, szczególnie własnie biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie dla mnie. Ale na pewno znajdzie ona osoby zainteresowane taką tematyką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że z zainteresowaniem po nią sięgnę, warto podnieść świadomość tego, co się wokół nas dzieje, ale też i za kulisami rosyjskiej mentalności władzy.

   Usuń
 3. Myślę, że w przyszłości się skuszę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł, który już wcześniej miałam na uwadze, teraz w obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą tym bardziej wart uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mojej drugiej połówki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podejrzewałabym, że akurat Kasparow napisze książkę w takiej tematyce - ale chętnie przeczytam i przekonam się,na ile jego spostrzeżenia pokrywają się z moimi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi naprawde ciekawie, nie spodziewałam sie takiej ksiazki od Kasparowa,ale moze byc ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 8. Ty to umiesz zachęcić do książki, trochę ciężki klimat na wiosnę, ale na pewno bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń