Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 4 maja 2022

,,Szalona historia komputerów" Marcin Kozioł

 Książki na tematy obowiązujące nas wszystkich są bardzo ciekawe. ,,Szalona historia komputerów" jest jednym z takich wydań.


Bardzo podobają mi się książki, które są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki temu, że powstają pozycje, które zainteresują różne grupy wiekowe z ogromnym zainteresowaniem można wymieniać się doświadczeniami i wrażeniami po zapoznaniu się z nimi. Jednym z takich wydań jest ,,Szalona historia komputerów" autorstwa Marcina Kozioła, która oprócz bardzo ciekawej treści posiada także dodatki multimedialne. Niewątpliwą zaletą tego wydania jest możliwość przejrzenia książki w rodzinnym gronie różnych pokoleń i wymienienie się doświadczeniami na tematy tego, jak to wcześniej bywało i jak wygląda obecnie. W teraźniejszości dzieci są o wiele lepiej obeznane ze sprzętem elektronicznym, niż osoby starsze, więc będzie to świetna okazja także do poszerzenia ich wiedzy. 

W tym wydaniu jest bardzo dużo ciekawostek, choćby o licznie Pi, kodowaniu liczb, bitach, bajtach, dyskietkach, kasetach magnetofonowych, karcie pamięci, pendrive, ale także komputerze. Całość jest pisana specyficzną czcionką, dzięki czemu jeszcze lepiej można się wczuć w komputerowy klimat. Jest także informacja o nowszych sprzętach, komputerach przenośnych, klawiaturze. Sporym zainteresowaniem wśród odbiorców będą cieszyły się wspomniane już wcześniej dodatki multimedialne oraz zadania do wykonania, które pojawiają się co jakiś czas w tej książce. Na uwagę zasługują także strony z możliwością opisania tego, jak będzie wyglądał komputer za 5, 10, czy 15 lat. Na zakończenie są także dwa zadania matematyczne związane z docent5procent. 

Kolejne poruszane ,,działy" znajdują się na rozpixelowanych tłach lub kolorowych kratkach. Pozycja jest bardzo kolorowa, napisana przystępnym językiem i idealnie sprawdzi się do czytania w szerszym gronie wspominania tego, jak dawniej i obecnie wygląda komputerowy świat. Wydanie jest w dużym formacie, idealnie sprawdzi się także w roli prezentu z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Warto sięgać po takie pozycje, by poszerzyć wiedzę na tematy, które nie są już aktualne. Mało kto ma chyba dyskietkę w domu, a co dopiero mówić o sprzęcie, który chciałby ją odtworzyć. Serdecznie polecam dużym i małym miłośnikom komputerów. 

Książkę można kupić na www.inverso.pl
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

14 komentarzy:

 1. Brzmi całkiem fajnie, jestem ciekawa czy taka publikacja spodobałaby się moim dzieciakom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka może dostarczyć wielu ciekawostek młodym fanom komputerów. Warto czytac ja wspólnie z rodzicami i dyskutować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z największą przyjemnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Ta książka przydałaby się moim dzieciom. Choć mam w domu jeszcze chyba ze 2 dyskietki, to oni czasem się dziwili co to i do czego to służy?! Zresztą podobnie jest z kasetami magnetofonowymi - oni kiedyś się dziwili co to i do czego, a dziś już dobrze to wiedzą, bo ciągle mamy w domu magneciaka który działa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa pozycja, polecę moim znajomym!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz widzę tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna ksiazka dla mlodych adeptow it :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie zapowiada się ta książka, muszę synowi ją podsunąć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że ta książka mogłaby zainteresować mojego syna. Osobiście nie sięgam po takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Coś fajnego dla młodych urwisków i fanów komputerów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Faktycznie uniwersalna propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Każdy znajdzie w niej z pewnością coś interesującego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo interesująca pozycja - sama z chęcią przeczytam:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 13. lubię sięgać po takie pozycje, także na pewno sie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie książeczki to ja lubię. Mój synek już od małego interesuje się elektroniką, więc będzie mu się ta książka podobała ,:)

  OdpowiedzUsuń