Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 5 czerwca 2022

,,Forsa" Rashmi Sirdeshpande

,,Forsa" Rashmi Sirdeshpande to bardzo ciekawa publikacja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Temat pieniędzy jest ważny niezależnie od czasu, kiedy o nich mówimy. Już w dawnych czasach zaczęły się początki monet. Wymieniano między sobą towary, później stworzono monety, które można było zawiesić na sznurku i dzięki temu ich nie zgubić. Jeszcze później okazało się jednak, że taki sposób jest niepraktyczny. Powstały banknoty, później banki, lokaty, płatności internetowe. Możesz zauważyć, że rozwój pieniądza wciąż idzie do przodu i tak naprawdę nikt z nas nie wie, jakie możliwości czekają nas za kilka, czy kilkanaście lat. Rashmi Sirdeshpande stworzyła książkę dla młodzieży, jednak i dorośli wyciągną z niej bardzo wiele informacji.

W naszym społeczeństwie jest tak, że lubimy zaglądać innym do portfela, ale nie do końca dociekamy, dlaczego jednym powodzi się lepiej, a drugim gorzej. Najprościej powiedzieć, ten to ma życie... Autorka przeprowadza nas jednak przez cały proces monetyzacji, od jej początków i historii poprzez zarabianie, wydawanie, oszczędzanie, pomnażanie i dawanie jej innym. Bardzo podobał mi się ten ostatni aspekt, ponieważ Rashmi Sirdeshpande zwraca uwagę, że niezależnie od naszych zarobków możemy wspomóc jakąś fundację bliską naszym przekonaniom, czy zbiórkę internetową. Ja sama od stycznia tego roku postawiłam na regularne, comiesięczne oddawanie danego % swoich przychodów. Choć może wydawać się, że nie są to duże kwoty, to jednak kilku takich i już robi się z tego pożytek.

Książka jest wydana w standardowym formacie jak szkolny zeszyt, zawiera ciekawe ołówkowe rysunki i wiedzę przekazaną w sposób odpowiedni dla dziecka. Autorka przybliża sposoby, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze (wydawać mniej, niż zarabiamy, niby logiczne, ale chyba nie każdemu sprzyja matematyczne działanie ;)), inwestować w lokaty lub inne aktywa. Sytuacja jest dziś tak niepewna, że trzymanie pieniędzy w domu raczej nie sprzyja ich pomnażaniu. Koniecznie daj szansę ,,Forsie" w roli prezentu lub jeśli ominąłeś lekcje przedsiębiorczości w szkole, szybko nadrób zaległości. Jedna z lepszych książek-poradników w lekkiej formie, które ostatnio czytałam.   

10 komentarzy:

 1. Warto oszczędzać, więc to bardzo przydatna książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli książka dla mnie. Może mam za małą pensje, by inwestować, ale zawsze przydadzą się rady na temat oszczędzania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat potrafię oszczędzać, ale myślę fajnie będzie zajrzeć do tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to książka dająca sporo do myślenia. Umiem oszczędzać, jednak w dobie kiedy zwykła sukienka kosztuje 100-200 zł, nie jest to łatwe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poradniki nie są dla mnie. Zupełnie do mnie nie trafiają, a ja nie umiem się na nich skupić. Temat ciekawy, jednak raczej się nie skuszę,

  OdpowiedzUsuń
 6. Tematyka tej książki zawsze będzie na czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. W ostatnim czasie bardzo rzadko sięgam to poradniki. Być może kiedyś skuszę się na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. We współczesnym świecie niepewność finansowa ogromna, warto zdobyć większą wiedzę, ale czy ta ksiązka ją zapewni?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zarobić pieniądz nie zawsze jest łatwo ale go wydać ahh tak szybko się to dzieje. Książka na pewno przydatna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam o tej książce. Ale skoro polecasz, to koniecznie muszę przeczytać. Może być fajna.

  OdpowiedzUsuń