Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 21 lipca 2022

,,Iskra" Anna Kusiak

 Otrzymana z Taniej Książki ,,Iskra" to drugi tom kryminalnej serii. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Z racji tego, że na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej kontynuacji rodzimych oraz zagranicznych autorów nie sposób zapoznać się choć z częścią tego co jest wydawane. Należy uważniej wybierać lektury, jednak tak się nie da, gdy co któryś tytuł i opis fabuły przyciąga swoją tematyką. Z tego też względu jakiś czas temu skusiłam się na zapoznanie się z ,,Rzeką" Anny Kusiak. Gdy nadeszła pora na jej kontynuację postanowiłam także skusić się na ,,Iskrę". Atutem zachęcającym do sięgnięcia po ten kryminalny cykl jest to, że jego akcja toczy się na Podkarpaciu. Jest to przepiękny region Polski, więc z tego względu zainteresowałam się tą serią.

W tym tomie pani detektyw nie planowała podejmowania się sprawy opisanej w tej części. Dobrosława nie chciała zajmować się śledztwem w sprawie którego zgłosiła się do niej szkolna znajoma. Okazało się, że ojciec kobiety uległ wypadkowi w wyniku którego stracił życie. Wiele wskazywało na to, że mógł to być nieszczęśliwy wypadek. Córka zmarłego jednak w to nie wierzyła i była pewna, że ktoś stał za śmiercią mężczyzny. Detektyw nadal nie miała w planach zajmowania się tą sprawą do czasu gdy Baśka nie wymieniła jej nazwiska dzięki któremu ta sprawa dla Dobrosławy nabierała bardzo osobistego znaczenia. Czy śmierć Grzegorza Tretera faktycznie nie była przypadkowa? Kto starszemu mężczyźnie mógł życzyć śmierci?

Od lektury pierwszego tomu minęło już kilka miesięcy. W tym czasie zapoznałam się już z innymi pozycjami, jednak przez cały czas miałam na uwadze to, że pojawi się kontynuacja ,,Rzeki". W związku z tym w końcu postanowiłam dać szansę tej lekturze. Pomysł na fabułę był ciekawy pod względem poziomu skomplikowania intrygi. Nie poczułam jednak wielkiego zewu by chcieć jak najszybciej zapoznać się z tym wydaniem i poznać jego zakończenie. Anna Kusiak bardzo średnio stopniowała napięcie. Jest to lektura poprawna, ale niestety bardzo mdła. Nic, niestety, nie ciągnęło mnie do tego by jak najwcześniej poznać jej zakończenie.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

12 komentarzy:

 1. Wielka szkoda, że brakuje większej dawki napięcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że intryga nie nabrała rumieńców, lubię mniejsze napięcie, ale w kryminalnych powieściach utrzymanych w klimacie retro. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. Brak napięcia mnie martwi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam jeszcze do nadrobienia pare książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio rzadko sięgam po tego typu literaturę. Może jednak teraz się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie przez cały rok ten gatunek obecny. :) Izabela

   Usuń
 6. Szkoda, że książka nie do końca jest jednak dopracowana, bo fabuła rzeczywiście ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe gdzie mi umknął I tom. Ale kurczę chyba nie udana, chyba jednak podziękuję. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie. Musiałabym tylko nadrobić pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie wyglądająca seria, lubię takie intrygi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda że lektura zawiodła mogła się okazać bardzij wyrazista w odbiorze. No cóż oby kolejna była lepsza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zawsze trafia się na naprawdę dobre przygody czytelnicze, ale to wpisane w pasję czytania. :) Izabela

   Usuń