Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 17 lipca 2022

,,Środek lata" Małgorzata Warda

 ,,Środek lata" to najnowsza powieść Małgorzaty Wardy, która w ostatnim czasie ukazała się na rynku wydawniczym.

Kilka lat temu sięgałam po kilka książek tej autorki. Następnie nastąpiła dość długa przerwa w przypadku zapoznawania się z jej twórczością. W ostatnim czasie korzystając z okazji premiery książki ,,Środek lata" postanowiłam ponownie sięgnąć po jeden z jej tytułów. Czy jest to pozycja warta uwagi? O tym za chwilę napiszę więcej, jednak już teraz wspomnę, że wszystko zależy od tego, jakie ma się oczekiwania względem tej książki. Na pewno jeśli odbiorca liczy na wysunięcie się na pierwszy plan wątku kryminalnego to nie do końca będzie zadowolony z tej lektury, w której sprawa zaginięcia jest jedynie tłem dla innych wydarzeń.

Po roku od zaginięcia nastoletniej Sylwii w sprawę włączyła się dziennikarka Marlena. Wynikało to z powiązań znajomości między redakcją a rodziną zaginionej. Dziennikarka postanowiła dowiedzieć się jak doszło do zaginięcia dziewczyny i dlatego w ogóle miało miejsce to wydarzenie. W związku z tym pomocą okazał się pamiętnik zostawiony przez zaginioną oraz dochodzenie prawdy poprzez spotkania z jej rodzeństwem, rodzicami, czy znajomymi. Czy Marlenie udało się odkryć co stało się z dziewczyną? Czy Sylwia nadal żyła? Dlaczego zniknęła przed rokiem?

Pozycja skupia się, przede wszystkim, na już wspomnianym całym życiu Sylwii, a nie typowo na warstwie kryminalnej. Zniknięcie nastolatki jest tylko tłem do opisania jej życia, relacji z rodzeństwem, chłopakiem, przyjaciółką. Całość czytałam z olbrzymim zainteresowaniem jednocześnie przez cały czas czekając na genialne zakończenie wątku zniknięcia. Tego się niestety nie doczekałam i pozostał mi wielki niedosyt przy lekturze ostatnich kilku stron. Całość była skonstruowana naprawdę wzorowo, ale jej zakończenie okazało się bardzo nijakie. ,,Środek lata" Małgorzaty Wardy to pozycja bardzo dobrze napisana, wciągająca, zagłębiająca się w pozycję postaci, jednak zabrakło mi większego efektu na zakończenie tej historii.

Książkę można kupić na www.inverso.pl 
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.


12 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam niczego tej autorki. Chętnie wrócę do Jej twórczości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ksiązki tej autorki jeszcze przede mną, może w wolnej chwili się za nie zabiorę, chętnie sprawdzę, czy mi podejdą. :) Izabela

   Usuń
 2. Szkoda, że zakończenie nie usatysfakcjonowało, ale może to otwarcie furtki na kontynuację historii? Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki, książka mnie nie zaciekawiła szczególnie więc raczej się nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka idealna na lato. Szkoda, że zakończenie nie sprostało Twoim oczekiwaniom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo w końcu to na satysfakcjonujące zakończenie czekamy. Izabela

   Usuń
 5. Nie spotkałam się wcześniej ani z autorką, ani tą konkretną książką, jednak to raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że gdzieś mi umknęła informacja o tej pozycji. Chętnie nadrobię w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł na fabułę jest naprawdę ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam autorki, ale lubię, jak bohater jest tak szczegółowo rozpisany, ze wiemy o nim wszystko od czasów jego dzieciństwa. Wszak wiele zachowań determinują właśnie wydarzenia z okresu lat najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tej książki. Jeszcze o niej nie słyszałam, ale może być dobra.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam okazji poznać twórczości autorki, może kiedyś to zmienię. Co do książki to jakoś mnie nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń