Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 19 sierpnia 2022

,,Pianistka" Beate Rygiert

 ,,Pianistka" Beate Rygiert to historia fabularna, która powstała na podstawie licznych opracować na temat Clary Wieck. 


Zapoznawanie się z fabularyzowanymi książkami o znanych postaciach zawsze jest bardzo ciekawym doświadczeniem. W związku z tym postanowiłam skusić się na lekturę pianistki, która skupia się na znanej osobie ze świata muzyki, jaką po latach stała się Clara Schumann. Autorka Beate Rygiert przed napisaniem tej publikacji przeczytała bardzo wiele opracowań, by jeszcze lepiej móc oddać życie i twórczość Clary Wieck. Bohaterka w związku z presją ojca brała udział w różnych wystąpieniach, jednak jej serce skierowało się w stronę Roberta Schumanna. 

Lektura książki rozpoczyna się w 1835 roku i skupia się na kolejnych wystąpieniach pianistki, jej miłości do Roberta. W związku z tym, że był to XIX wiek przez cały czas panowały konwenanse, których należało się trzymać. Clara Wieck zakochała się w mężczyźnie ze świata muzyki, jednak ten ojciec nie był akceptowany przez jej ojca, który cenił Roberta za jego dokonania muzyczne, jednak nie za to, jakim był człowiekiem. Już dzięki nazwisku napisanemu na okładce odbiorca od samego początku wie, że małżeństwo Clary i Roberta jednak doszło do skutku. Nie wiadomo jednak od razu, w jaki sposób się to potoczyło.

,,Pianistka" Beate Rygiert to lektura napisana w bardzo lekkim stylu, która jest fabularyzowaną opowieścią nie tylko o życiu początkowo Clary Wieck, a następnie Schumann, ale także o tym, jaką drogę musiała ona przejść, by oprócz muzycznych występów udało jej się związać z Robertem. Nie żałuję, że postanowiłam skusić się na to wydanie, gdyż jest naprawdę warte uwagi. Nie miałam wcześniej możliwości zapoznania się z życiorysem Clary Schumann, więc tym chętniej sięgnęłam po ten tytuł.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Marginesy.

7 komentarzy:

 1. Z olbrzymim zainteresowaniem zagłębiałam się w tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam książkę w zapowiedziach, ale jakoś mnie nie zaciekawiła. Może dlatego, że nie słyszałam wcześniej o Clary Schumann.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, znana pianistka a ja nigdy o niej nie słyszałam. Chyba będę musiała nadrobić i zapoznać się z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście nigdy nie słyszałam o tej pianistce ani o tej książce. Nie interesuję się jednak tą tematyką więc pewnie dlatego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie da rady przeczytać wszystkich książek, które nas zainteresują, tak mało czasu. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej pianistce ani o książce. Nie sięgnę jednak po nią, bo nie lubię takiej tematyki. ;)

  OdpowiedzUsuń