Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 10 sierpnia 2022

,,Sisi. Cesarzowa mimo woli" Allison Pataki

 Historię cesarzowej Sisi przedstawioną w formie filmu widział chyba każdy z nas. My także, choć, szczerze mówiąc, wiele faktów, jak się ukazuje, nam umknęło.

Wszystko zaczęło się od tego, że cesarz Austrii, Franciszek Józef, był gotowy do małżeństwa. Jego matka, arcyksiężna Zofia, zaprosiła w tym celu swoją siostrę Ludwikę wraz z córką Heleną (najstarszą, miała zostać cesarzową) oraz jej młodszą siostrą Elżbietą, zwaną Sisi. Wszystko było zaplanowane. Pojawił się tylko jeden problem - Helena zupełnie nie miała ochoty rządzić u boku Franciszka Austrią, a sam teren niekoniecznie przypadł jej do gustu. Sytuacja zupełnie inaczej wyglądała z Sisi, która od pierwszej chwili zakochała się w przystojnym kuzynie. Zresztą z wzajemnością. 

Muszę przyznać, że gdy tylko ujrzałam, że zostanie wydana książka o cesarzowej Sisi, wiedziałam, że będę chciała się z nią zapoznać. Tekstem zostały zapisane niemal całe strony, przez co pozycję czyta się niesamowicie mozolnie. Początkowo, trudno było mi się wciągnąć w opisywaną historię młodziutkiej Elżbiety, która została cesarzową, którą pokochał lud. Niestety, inaczej wyobrażała sobie tę rolę. 

Uważam, że ,,Sisi. Cesarzowa mimo woli" to pozycja, z którą warto się zapoznać. To opowieść o dorastaniu tytułowej bohaterki do roli matki, żony, cesarzowej. Szczerze mówiąc, nie pogniewałabym się, gdyby w przyszłości wyszła dalsza część losów Elżbiety i Franciszka. Zapoznałabym się z nią z przyjemnością. Jeżeli więc i Was interesuje ta historia, a może niedokładnie pamiętacie jej szczegóły, koniecznie sięgnijcie po tę publikację. Nie powinniście być zawiedzeni.

Wpis powstał w ramach współpracy z Harper Collins.

11 komentarzy:

 1. Myślę, że w przyszłości skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię sięgać po takie powieści. Ostatnio na nowo odkrywam, za co je uwielbiam. Sisi nie miałam na liście, ale już to naprawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoją drogą, to dość popularna postać, a jakoś nie czytałam historii, w których by miała swoje 5 minut

   Usuń
 3. Fajna propozycja miłego dnia życzę 💐

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, czy książka to fabularyzowana historia, czy też jest w niej przewaga faktów. Lubię czytać autentyczne zdarzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że uwielbiałam bajkę na podstawię życia Sisi, w dzieciństwie mocno mnie wciągała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam film o cesarzowej Sisii, bardzo mi się podobał, więc myślę że z książką byłoby podobnie. Zapisuje do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czasem sięgać po takie powieści.

  OdpowiedzUsuń
 8. Laktura zapowiada się fajnie, choć to nie do końca coś co lubię

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie moje klimaty, dlatego nie planuję jej zakupu. Ważne jednak, że Tobie książka się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To nie są totalnie moje klimaty, ale na pewno znajdzie grono swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń