Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

,,Szachistka z Auschwitz" Gabriella Saab

,,Szachistka z Auschwitz" Gabrielli Saab to pozycja, która zainteresowała mnie swoją tematyką już w chwili, gdy ujrzałam ją w zapowiedziach.


Zapoznawanie się z literaturą wojenną bez wątpienia nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Uważam jednak, że warto pamiętać o tym co miało miejsce. Nie można zapominać o wydarzeniach, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. To właśnie wtedy bardzo dużo osób straciło życie, zupełnie niepotrzebnie, tylko z tego powodu, że ktoś miał taki kaprys lub byli oni nie takiej narodowości, jak tego oczekiwano. Dość często sięgam więc po literaturę wojenną, by wciąż mieć świadomość tego, co się wtedy wydarzyło. W ostatnim czasie postanowiłam zapoznać się również z ,,Szachistką z Auschwitz" Gabrielli Saab.

Główną bohaterką tego wydania została 14-letnia Maria Florkowska. Nastolatka aktywnie działała w ruchu oporu na terenie Warszawy. Gdy została złapana przez gestapo umieszczono ją w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Maria bardzo dobrze umiała grać w szachy, co spodobało się jednemu ze zbrodniarzy wojennych. Uważał, że dopóki Maria będzie zabawiała jego i jego towarzyszy tak długo dane będzie jej przeżyć. Czy nastolatce udało się przeżyć pobyt w obozie koncentracyjnym?

,,Szachistka z Auschwitz" Gabrielli Saab to wartościowa, ale jednocześnie trudna lektura, na którą warto jest się skusić w wolnym czasie. W związku z tym, że jest to literatura wojenna na pewno nie jest przeznaczona dla nastoletniego odbiorcy. Bez wątpienia jest się czym zainteresować w wolne dni, jeżeli chce się poznać historię 14-letniej Marii Florkowskiej, która trafiła do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Wpis powstał w ramach współpracy z Harper Collins.


 

7 komentarzy:

 1. Bez wątpienia nie jest to łatwa, ale bardzo potrzebna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocjonalnie tego rodzaju książki bardzo wiele mnie kosztują, ale niezmiernie sobie je cenię, więc na pewno przeczytam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tego typu książki, choć czasem ciężko się czyta i długo zapadają w pamięci

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała przeczytać tę książkę. Lubię tematykę 2 wojny światowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli książka jest oparta na autentycznej historii to jest warta przeczytania. Jeżeli to tylko wymysł autora to jednak mnie nie zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam opis i nie zdecydowałam się na lekturę, dla mnie Auschwitz to bardzo trudny temat

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to łatwa lektura i na pewno nie przeczytam tej książki.

  OdpowiedzUsuń