Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 20 sierpnia 2022

,,Uranova" Lenka Elbe

     Otrzymana z Taniej Książki ,,Uranova" to pierwsza wydana w Polsce książka Lenki ElbeSprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Czasami z ciekawości sięgam po jakiś tytuł, który zaintryguje mnie obiecującą fabułą. Tak stało się też w tym przypadku. ,,Uranova", którą napisała Lenka Elbe zainteresowała mnie swoją tematyką. Z racji tego, że nie miałam wcześniej wielkiej styczności z twórczością czeskich autorów postanowiłam w wolnym czasie zapoznać się z tym wydaniem. Autorka urodziła się na terenie ówczesnej Czechosłowacji, obecnie mieszka w Czechach. Jest zafascynowana twórczością innych autorów, m.in. Franza Kafki, Umberto Eco i Haruki Murakamiego i w związku z tym zgłębia temat wolności. Na pewno znajdą się miłośnicy twórczości czeskich pisarzy oraz tego wydania, którym ono przypadnie do gustu. Ja niestety nie zaliczę się do tego grona.

Fabuła rozpoczyna się 30 lat przed głównymi wydarzeniami. To właśnie wtedy Angela postanowiła wyjechać do Jachymowa w celu odnalezienia swoich przodków. Po dotarciu na miejsce kobieta zadzwoniła do Henry'ego i opowiedziała mu o tym, że jest bardzo głodna, nie ma tam jedzenia w sklepach, ale, że nadjechał obwoźny sklepik i idzie kupić chleb. Na tym przerwała rozmowę, następnie zaginęła podczas zdarzenia, które miało miejsce w kolejce. Mimo upływu 30-31 lat Henry nie jadł chleba, bułek, ani pieczywa. Nie mógł wymawiać tego słowa. Jego kolejna partnerka jadła chleb przed nim w tajemnicy, a on udawał, że tego nie słyszy. Najpierw co tydzień, a następnie co trzy chodził na terapię. W jej ramach wyjechał z partnerką w okolice Jachymowa, gdzie miał dotrzeć w celu pogodzenia się z przeszłością.

,,Uranova", którą napisała Lenka Elbe na pewno zyska grono odbiorców, jednak ja się do niego nie zaliczę. Mnie ta pozycja po prostu znudziła. Wyjazd do Jachymowa miał być szansą na odzyskanie wolności psychicznej przez głównego bohatera. Czy tak naprawdę się stało? Nie jest to jedna z tych lektur, od której nie można się oderwać. Przynajmniej tak nie było w moim przypadku. Bardzo ładna z kolei jest oprawa graficzna, a książka została wydana w sztywnej oprawie.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

6 komentarzy:

 1. To wielka szkoda, ze książka nie okazała się wciągająca. Ja raczej się na nią nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj to całkowicie nie moje klimaty, choć domyślam się, ze niektóre osoby mocno wciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raczej nie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda zawiedzionych nadziei i na dobre spotkania z książką, czasem nie trafiamy z wyborem czytelniczej przygody. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję dr Ellen za przysługę, którą mi wyświadczyłeś. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ mój najemca w końcu spłacił mój dwuletni czynsz. zapłacił pieniądze, a teraz nie ma go w moim domu. Bez ciebie nie byłbym w stanie wyciągnąć od niego pieniędzy. Postawiłem go przed sądem, ale dali mu mnóstwo czasu na spłatę długu, ale dziękuję za to, że spłaciłeś go w mgnieniu oka. Obiecuję, że będę nadal zeznawał online i wszędzie o twojej potężnej pracy. Jeśli masz którykolwiek z poniższych problemów, skontaktuj się z dr Ellen przez WhatsApp: +2348106541486
  E-mail: ellenspellcaster@gmail.com
  1) niewierność
  2) dłużnicy uporczywi
  3) wytrwali najemcy
  4) nieterminowa spłata kredytu
  5) narkomania
  6) słaba sprawność seksualna
  7) powtarzająca się aborcja
  8) niepłodność
  9) Awans w pracy
  10) magiczny pierścień
  11) Rozwód
  12) Odzyskaj swojego byłego
  13) Przełam obsesję
  14) Wróć do zaklęcia nadawcy
  15) Czary ochronne
  16) Szczęśliwy urok
  17) Zaklęcia wygrywające na loterii
  18) gejowskie zaklęcia miłosne
  19) Lesbijskie zaklęcia miłosne Bez względu na to, jakie masz problemy, dr Ellen ci pomoże.
  WhatsApp: +2348106541486
  E-mail: ellenspellcaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń