Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 28 września 2022

,,Szkoła niemieckich narzeczonych" Aimie K. Runyan

 ,,Szkoła niemieckich narzeczonych" Aimie K. Runyan jest wyjątkowa pod względem poruszanej tematyki wojennej.  


Do tej pory miałam okazję zapoznać się z różnymi książkami, które poruszają tematykę wojenną. Niektóre z nich zostały napisane na faktach, inne przedstawiały fabularyzowane historie tych, którym udało się przeżyć. Nie zabrakło także reportaży, biografii, wydań z ilustracjami lub też bez nich. Za każdym razem są to niezwykle trudne historie. Odbiorca zapoznający się z tego typu wydaniami ma świadomość tego, że opisywane wydarzenia wyglądały dokładnie tak jak zostało to opisane lub w bardzo zbliżony do tego sposób. Do tej pory nie miałam jednak jeszcze okazji by zapoznać się z historią nietypowej szkoły. ,,Szkoła niemieckich narzeczonych" Aimie K. Runyan porusza właśnie to niesztampowe zagadnienie.

Jak się okazuje, nie tylko panowie musieli wiedzieć, jak odpowiednio zachować się w czasie działań wojennych. Mowa oczywiście o oficerach - nazistach, którzy walczyli jako przedstawiciele własnego kraju. Kobiety, ich żony także musiały wykazywać się odpowiednimi zachowaniami. Jedna z bohaterek tego wydania, Hanna Rombauer została zapisana właśnie do takiej szkoły dla narzeczonych. To właśnie tam musiała zderzyć się z odmiennymi przekonaniami niż te, które przez lata wpajała jej matka. Odmienną postacią tego wydania staje się Tilde Altman, niemiecka Żydówka, która w zawodzie krawcowej musiała walczyć nie tylko o siebie.

Zapoznawanie się z książkach z różnych punktów widzenia, przeplatanie się pewnych wydarzeń, spotkań, sytuacji zawsze jest niesamowicie ciekawe. ,,Szkoła niemieckich narzeczonych" Aimie K. Runyan jest jednym z tych wydań, które porusza niezwykle odmienną tematykę niż inne wojenne powieści. Autorka w swoim dorobku literackim skupia się na pisaniu utworów z tego okresu, jednak bohaterkami zawsze zostają kobiety, o których nie ma zbyt wielu wydań. ,,Szkoła niemieckich narzeczonych" toczy się w latach wojennych, jednak jej ostateczne zakończenie ma miejsce kilkanaście lat później.

7 komentarzy:

 1. Dla mnie bardzo ciekawa tematycznie książka, po którą chętnie sięgnę.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze, uwielbiam takie klimaty. Bardzo mnie zaciekawiłaś. Zapisuje tytuł

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezwykle ciekawa lektura, bardzo takie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ten tytuł w planach, a nawet już na stosiku do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem komu polecić tą książkę. Będzie zachwycona! Kinga Po prostu MAMA

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno tym co wyróżnia tę książkę jest ta inna perspektywa nad którą na codzień się nie zastanawiamy, a przecież po drugiej stronie też było ludzie

  OdpowiedzUsuń