Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 29 października 2022

,,Przeorane miedze" Kasia Bulicz-Kasprzak

Kasia Bulicz-Kasprzak powraca z ,,Sagą Wiejską". Byłam bardzo ciekawa lektury już czwartego tomu.


Bardzo lubię przenieść się do wiejskich czasów, a powieści w wydaniu Kasi Bulicz-Kasprzak są na tyle wciągające, że nie sposób się od nich oderwać. Choć na początku trudno było mi zagłębić się w fabułę ,,Zielonych pastwisk" tak w Sylwestra czytałam do 1 w nocy, do czasu, aż nie przeczytałam ostatniego zdania. Znów wracamy do wsi, gdzie toczą się rodzinne spory, niesnaski, rodzą dzieci i umierają ci, na których nadszedł czas. Poznamy dalsze losy rodziny Dołęgów, potomków Hubów, czy Kornelewiczów. Nie będziemy się nudzić.

Autorka plecie losy bohaterów, nie chronologicznie, nie zaczyna tam, gdzie skończyła. Opowieści przeplatają się ze sobą,  jak zwykle poznajemy dalsze losy Adamczuków, Hubów. Okazuje się, że niektórzy przeprowadzają się do miasta, inni pozostają w ciągłym wiejskim rytmie pór roku. Nadchodzi wojna. Kasia Bulicz-Kasprzak za sprawą Doroty i Wery, sióstr Wawrzka pokazuje przedwojenny Zamość. Choć to kolejne blisko 600 stron lektury, na pewno nie jest to czas stracony.

Choć ,,Saga Wiejska" miała być 3-tomową historią, Autorka w podziękowaniach pisze, że chciałaby z fabułą dotrzeć do czasów współczesnych. Tymczasem trzeci tom kończy się w 1946 roku. Czwarty tom dotyczy lat 1943-1947. Nie jest to nużąca saga, więc chętnie zapoznam się z kolejnymi częściami. Całość wzorowana jest na rodzinie przodków Kasi Bulicz-Kasprzak. Jestem przekonana, że cała w całości będzie pięknym uhonorowaniem ich pamięci. W przygotowaniu jest już również piąty tom tego cyklu.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Inverso.


9 komentarzy:

 1. Super, że powstają nowe części tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ostatnio jestem obłożona innymi rodzajami książek, zatem na takie lżejsze powieści trudno jest mi znaleźć czas, ale pomysły na przyjemne czytanie jak najbardziej zbieram.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii, myślę, że tematyka spodobałaby się mojej cioci muszę jej polecić tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Upsik nie przeczytałam jeszcze żadnego z tych tomów 🤯🤯 ale nie wiem czy to zrobię
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Kompletnie nie znam tej sagi, a szkoda, bo zwykłam kupować podobne mojej mamie w prezencie. Ona lubi właśnie takie rodzinne wielotomowe perypetie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię książek w których akcja dzieje się w tych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie sięgam po książki, w których akcja toczy się w tamtych latach. Zupełnie nie potrafię się na nich skupić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem lubię zatracić się w dawnych latach podczas czytania książek. To fajna odskocznia. Będę miała na uwadze tę serię.

  OdpowiedzUsuń