Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 13 października 2022

,,Sisi. Samowolna cesarzowa" Allison Pataki

 ,,Sisi. Samowolna cesarzowa" Allison Pataki to jedna z tych lektur, które dobrze jest czytać po zapoznaniu się z pierwszym tomem tej serii.


Zapoznawanie się z powieściami historycznymi, w których główną rolę odgrywa prawdziwa postać zawsze jest ciekawym przeżyciem. Nie inaczej jest z postacią cesarzowej Sisi, o której powstało już sporo książek oraz filmów. Poznawanie kolejnych historii z jej udziałem zawsze jest niezmiernie ciekawe. Z tego też powodu nie mogłam przejść obojętnie obok wydania, jakim jest ,,Sisi. Samowolna cesarzowa" Allison Pataki. Jest to obszerna publikacja, więc jej przeczytanie dobrze jest rozłożyć sobie na kilka dni. Na pewno okażą się bardzo przyjemne pod względem zapoznawania się z tak ciekawym wydaniem.

Sisi obecnie już od kilkunastu lat była żoną Franciszka oraz matką następcy tronu. Z nieśmiałej, onieśmielonej istotki stała się osobą, z której zdaniem musieli liczyć się inni. Jak to zazwyczaj bywało, nie wszystkim, podobało się nowe wcielenie Elżbiety, która zdobywała coraz większe wpływy. Wielu osobom zależało na jej potknięciu i dodatkowo tym, by jej upadek był tak wielki, by udało pomniejszyć się jej wpływy. Czy zawistnikom udało się tego dokonać?

Już pierwszy tom serii o cesarzowej Sisi wywarł na mnie spore wrażenie. Nie inaczej było też tym razem, dlatego nie mogłam doczekać się chwili, w której będę miała okazję zapoznać się z drugim tomem. Niewątpliwie ,,Sisi. Samowolna cesarzowa" Allison Pataki jest obszerną, ale bardzo rzetelną publikacją, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie wolnych dni. Dzięki sfabularyzowaniu życia Sisi całość czyta się jeszcze świetniej.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

7 komentarzy:

 1. O Sissi napisano już wiele. A teraz pojawia się coraz więcej książek o cesarzowej. Przyznam że to niezwykle ciekawa postać

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. niestety nie dla mnie nie przepadam ze tego typu tematyką, ale na pewno wielu osobom się spodoba
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sissi... dla mnie bardzo ciekawa postać, chyba sięgnę po tę książkę jak i popierwszą część

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dużo dobrego na temat tej książki. Może się na nią zdecyduję w wolnej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to gatunek, który mnie ciekawi, więc raczej się nie skusze i chyba nawet o tej książce nie słyszałam,

  OdpowiedzUsuń