Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 21 listopada 2022

,,Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki" Katarzyna Ryrych

 ,,Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki" Katarzyny Ryrych to trzeci tom świetnego cyklu polskiej pisarki.


,,Czarna walizka. Wszystko dla Ciebie" to pierwszy tom nowej serii Autorki, w którym poznajemy siostrzyczki opiekujące się sierotami, zwane kanonistami. Najczęściej są to Żydzi podrzucani pod drzwi klasztoru. Jedną z najbardziej oddanych służbie i dzieciom jest ponad 80-letnia siostra Agłaja, która pewnego razu znajduje zawinięte dzieciątko. Wraz z nim przypięta karteczka Izaak, później jednak dzieją się rzeczy, których nie sposób objąć rozumem. Zakonnicy pokazuje się sama Matka Boska, która nakazuje nadać chłopcu imię Mikołaj, a później Agłaja otrzymuje dar karmienia mlekiem niemowlaka. 

Katarzyna Ryrych powróciła z drugim tomem serii ,,Czarna walizka". ,,Dalej niż daleko" to kontynuacja losów bohaterów poznanych w pierwszej części. Konstanty i Zinaida Brodscy razem z adoptowanym synem Mikołajem wiedli całkiem spokojne życie. Mężczyzna ożenił się z Marią, z którą doczekali się jedynej córeczki Eweliny. Od pewnego czasu stan kobiety jednak się pogarsza, odwiedza ją archanioł Gabriel, który przekazuje jej różne wskazówki. Choć początkowo rodzina stara się dociec przeszłości i przyczyn takiego zachowania, z czasem nikt nie potrafi poradzić sobie z taką sytuacją i Maria zostaje umieszczona w specjalnym zakładzie.

Nie mogłam doczekać się trzeciego tomu i z tego też powodu nie mogłam przejść obojętnie obok kolejnego tomu o rodzinie Brodskich. W tym wydaniu możemy przeczytać o losach kolejnego pokolenia. Cała trylogia stworzona przez polską pisarkę jest naprawdę zajmująca i cieszę się, że miałam okazję się z nią zapoznać już w całości. Przyznam szczerze, że autorka stworzyła poruszającą historię, toczącą się na przestrzeni lat. Koniecznie dajcie znać szansę tej autorce, jeśli lubicie powieści z historią w tle, a i twórczość Katarzyny Ryrych jest Ci nie obca.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Inverso.

9 komentarzy:

 1. Lubię wielopokoleniowe powieści, chętnie po nie sięgam, w końcu to przeszłość nas kształtuje, doświadczenia przodków wpływają i na nasze życie. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka idealnie wpisuje się w moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam dwie książki Katarzyny Ryrych i jestem zawsze pod wrażeniem jej tematów, jakie opisuje. Niby takie normalne, ale wbijają się w pamięć. Z chęcią przeczytam jej nową książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam że to może być propozycja dla mnie. Jednak po tej recenzji widzę ze nei jest to ksiązka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ciekawie. Myślę, że z przyjemnością sięgnę po tę serię. Muszę poszukać pierwszego tomu

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie jest to propozycja dla mnie. Nie moje klimaty, ale z pewnością wiele osób zachwyci się książka

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem to zupełnie nie mój klimat, więc raczej się na nią nie skuszę. Czytam zupełnie coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 8. w takim razie będę musiała przeczytać wszystkie trzy tomy i to koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń