Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 22 grudnia 2022

,,Bożonarodzeniowa księga szczęścia" Jolanta Kosowska

  Jolanta Kosowska po raz kolejny wydała książkę, której akcja toczy się nie tylko w Polsce i dodatkowo w bożonarodzeniowym okresie.


Niektóre przyjaźnie na całe życie potrafią przetrwa różne zawirowania. Rozwody, śluby, rozstania, rodzenie dzieci, zmiana pracy, przeprowadzka. Paczka przyjaciół od czasów studiów trzymała się jednak zawsze razem. Co roku spędzali wakacje u kogoś innego i mieli też inny bardzo ładny zwyczaj - co roku wysyłali do siebie świąteczne kartki w których opisywali co się u nich wydarzyło przez minionych 365 dni. W tym roku jednak zdarzył się wyjątek i list od jednej przyjaciółki nie dotarł. Co było tego przyczyną?

Często sięgam po literaturę obyczajową, więc nie sposób mnie raczej czymkolwiek zaskoczyć. Podoba mi się przesłanie tej książki i jej zakończenie, by być przy bliskich osobach w bliskich chwilach, dawać innym drugą szansę, nawet wtedy, jeśli bardzo nas zawiodą. Ciekawy jest także powrót do przeszłości bohaterów, który wyjaśnia napięte stosunki między jedną parą, w związku której zadziało się wiele złego. Najważniejsze jest jednak nie otrzymanie listu od jednej z przyjaciółek i cała otoczka z tym związana.

,,Bożonarodzeniowa księga szczęścia" Jolanty Kosowskiej to pozycja dobra, którą czyta się sprawnie, przekazuje ważne wartości. Pokazuje, że czasami należy dopomóc losowi, by dał nam drugą szansę, tylko czy wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki okaże się dla bohaterów pozytywne? Tego być może dowiemy się z tej książki, jednak historia i całe zakończenie są bardzo otwarte. Czytelnik sam może dopowiedzieć sobie dalszy ciąg tej fabuły.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Zaczytani.


9 komentarzy:

 1. Lubię takie książki, bo szczęścia nigdy za wiele :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjaciel musi być osobą empatyczną. Musi umieć spojrzeć na świat nie tylko ze swojej perspektywy, ale też oczami przyjaciela. Ważna jest też odpowiedzialność za drugą osobę i umiejętność wybaczania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czytać książki świąteczne i jednocześnie z przekazem ;) Zapisuję na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wędrówki po kuchni22 grudnia 2022 11:45

  Lubię takie wartościowe ksiażki, więc pozycja jak najbardziej dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny tytuł, a szczęście potrzebne jest przez cały rok :-)
  bożenka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja obyczajowe powieści czytam rzadko. Ale pewnie jestem w mniejszości, bo wiele osób bardzo je lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Święta to idealny czas na właśnie takie książki obyczajowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię zapoznawać się z twórczością tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo przewidywalności lubię poczytać takie świąteczne historie

  OdpowiedzUsuń