Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 23 marca 2023

,,Po drugiej stronie życia" Candy Malaria

 ,,Po drugiej stronie życia", którą napisała Candy Malaria zaliczana jest do Young Adult.

Literatura młodzieżowa może mieć wiele odcieni. Young Adult jest jednym z tych gatunków, w przypadku których w młodzieżowym świecie naprawdę wiele może się zdarzyć. Książki z tego gatunki są tak różnorodne, że każdy z odbiorców znajdzie taką, która w największym stopniu zainteresuje go pod względem poruszanej treści. ,,Po drugiej stronie życia", którą napisała Candy Malaria przyciągnęła mnie właśnie swoją fabułą i dlatego postanowiłam skusić się na tę lekturę. 

Mimo młodego wieku, 19-letnia Weronika nie miała łatwego życia. Jej ojciec nie żył, z matką nie umiała się dogadać. Jej brat znacząco uprzykrzał jej życie. Sytuacja Weroniki dodatkowo zmieniła się w sytuacji, gdy jej przyjaciółka zdecydowała się na popełnienie samobójstwa. Czy główna bohaterka także postanowila targnąć się na swoje życie.

,,Po drugiej stronie życia", którą napisała Candy Malaria jest lekturą poruszającą bardzo ważny tenat, jednak jednocześnie napisana jest topornym językiem. Wypowiedzi są bardzo drętwe i z tego powodu nadzwyczaj ciężko było mi wciągnąć się w to młodzieżowe wydanie. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że lektura opiera się na ważnym zagadnieniu.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res.

6 komentarzy:

 1. Zgadzam się, że gatunek Young Adult oferuje wiele różnorodnych treści. Jednak szkoda, że książka ,,Po drugiej stronie życia" nie przekonała autora ze względu na toporny język.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z uwagi na ważną tematykę, chcę dać szansę tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła taka dość przerażająca ... straszne jest to , że tyle młodych ludzi ma problemy z którymi nie jest w stanie sobie poradzić

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat bardzo trudny i ważny - więc tym bardziej wielka szkoda, że książka została napisana takim topornym językiem, a jej potencjał został zmarnowany.

  OdpowiedzUsuń
 5. Literatura młodzieżowa pięknie się rozwija, więc młodzi czytelnicy mają szansę znaleźć w niej coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń