Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 10 marca 2023

,,Pony" R.J. Palacio

 ,,Pony" R.J. Palacio zasługuje na zainteresowanie odbiorców w różnym wieku. 


R.J. Palacio znana jest przede wszystkim z wydań o ,,Cudownym Chłopaku", który doczekał się także ekranizacji i kilku dodatków do głównej lektury. Do tej pory nie miałam jednak jeszcze okazji zapoznać się z poszczególnymi wydaniami. Z tego też względu tym bardziej byłam ciekawa tego, jakie wrażenie wywrze na mnie ,,Pony" R.J. Palacio. Już teraz mogę zdradzić to, że niewątpliwie się nie zawiodłam pod względem poruszanej treści oraz oprawy graficznej.

Głównym bohaterem tego wydania został Silas. Był to 12-letni świadek porwania swojego ojca. Chłopiec jednak postanowił się nie poddawać i wraz ze swoim niewidzialnym bohaterem oraz konikiem postanowił udać się na jego poszukiwanie. Interesujące jest to, jakie przeciwności musiał pokonać po drodze oraz czy możliwe było to, by jego wyprawa mogła zakończyć się sukcesem.

Z przyjemnością zagłębiałam się w kolejne strony tej literackiej przygody. Jest ona napisana w stylu dawnych westernów oraz zakwalifikowana do gatunku literatury młodzieżowej. Z powodzeniem może jednak zapoznawać się z nią także dorosły odbiorca. ,,Pony" R.J. Palacio skupia się nie tylko na poszukiwaniu w sensie dosłownym, ale także metaforycznym. Dopełnieniem są niebieskie brzegi książki z wizerunkiem konia, co genialnie współgra z treścią. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Albatros.

11 komentarzy:

 1. Czytając Twoją recenzję od razu na myśl przyszła mi osoba, której na pewno polecę tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zestawienie metaforycznych elementów z wizerunkiem konia na brzegach książki dodaje jeszcze więcej uroku i znaczenia do fabuły. Cieszę się, że autorka pomyślała o takich szczegółach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cudna jest ta okładka, zwraca i przyciąga wzrok :) zawartość również wydaje się bardzo ciekawa
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się ciekawa, ale jeszcze nie znalazła się w mojej biblioteczce, mimo że się nad tym zastanawiałam. Zuzka

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka znalazła się na mojej półce, ale jeszcze nie miałam okazji ani ochoty jej czytać. Zostawiłam ją sobie na później!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej książce. Z chęcią bym poczytała z synkiem

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej książce jeszcze ale mnie nią zaciekawiłaś. Co prawda nie mam jej w planach, ale myślę, że mogłaby mi.sje spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa jestem jak moje dzieci zareagowałyby na western. Żadnego jeszcze nie oglądały, ani tym bardziej czytały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam Cudownego chłopaka tej autorki i byłam zachwycona, chociaż za westernowymi klimatami nie przepadam, to Pony też mnie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, że ta książka może przemówić do odbiorców w różnym wieku. Z pewnością ta pozycja trafi na moją listę do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 11. To dobrze napisana lektura.

  OdpowiedzUsuń