Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 26 marca 2023

,,Puste wygony" Kasia Bulicz-Kasprzak

 ,,Saga wiejska" Kasi Bulicz-Kasprzyk, która z założenia miała być trylogią, doczekała się już pięciu tomów. A to jeszcze nie koniec...


Historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami mają szczególną wartość. Kasia Bulicz-Kasprzak zabiera nas na Zamojszczyznę, gdzie inspirując się losami swoich przodków zabiera nas w kolejny tom ,,Sagi wiejskiej". ,,Puste wygony" to jej piąty tom, poświęcony głównie latom wojennym i krótko po nastaniu komunizmu. Autorka pokazuje, że każdy działał jak mógł.

Znów poznamy dalsze losy rodziny Adamczuków,, Hubów, Lipczewskich i innych, którzy zamieszkują pobliskie wsie. Część, kobiet i mężczyzn działa w partyzantce, podziemiu, walczą z okupantem, ale i Ukraińcami, którzy coraz śmielej sobie poczynają na tych terenach. Nie zabrakło dalszych losów Wery, jej siostry Doroty zakochanej w Żydzie, jak i młodszych pokoleń. Autorka pokazuje kwestię żydowską na opisywanych terenach, nie zapominając o dodaniu obwieszczeń, zawiadomień. Każda pomoc okazana ukrywającym się, nieoddanie kontyngentu skutkowały znacznymi represjami względem całych rodzin.

Muszę przyznać, że niezwykle ucieszyłam się z możliwości zapoznania się z dalszymi losami bohaterów poznanych we wcześniejszych częściach sagi. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że wydarzenia są już tak zaawansowane, że najkorzystniej zacząć od tomu pierwszego - ,,Skrawek pola". Życie na wsi się zmienia, wojna stanowi nowe normy. Kto zostanie po niej człowiekiem i bez przeszkód spojrzy sobie w twarz? O tym przekonajcie się sami. Najlepszą rekomendacją będzie to, że przeczytałam ją w dwa dni i już czekam na kolejny tom. Mam nadzieję, że ukaże się jeszcze w tym roku.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka

7 komentarzy:

 1. Poznawanie tej sagi dopiero przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się skusić na te serię!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji jej czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji jeszcze czytać tej serii, ale z chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to mój klimat, ale na pewno ta saga ma swoich zwolenników

  OdpowiedzUsuń
 7. Seria dosć ciekawa. Myślę, że warto na nią się skusić

  OdpowiedzUsuń