Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 1 maja 2023

,,Czas złych snów" Magdalena Wala

 ,,Czas złych snów" Magdaleny Wali to drugi tom serii. 

Z twórczością autorki zapoznaję się już od kilku lat. W miarę na bieżąco śledzę rozwój pisarski Magdaleny Wali, a powyższa seria interesowała mnie już od dłuższego czasu. Korzystając z okazji, że niedawno na rynku ukazał się drugi tom, skusiłam się na oba naraz. Wala zawodowo jest nauczycielką i pasjonatką historii, stąd wiele w jej twórczości wojennych czasów.

Okres wojny z całą pewnością nie był łatwy dla nikogo. Myślę, że najtrudniej miały kobiety, które mogły doświadczać bestialstwa najeźdźców na różne sposoby. W tej lekturze Amalia i inne uciekinierki miały nadzieję na to, że uda im się przeżyć i dotrzeć do określonego punktu. Czy tak faktycznie miało być?

Z twórczości Magdaleny Wali zapoznałam się m.in. z rewelacyjnymi opowiadaniami w antologiach takich jak: ,,Czułe spotkania" i ,,Taniec pszczół i inne opowiadania z czasów wojny". Z dłuższej treści pochłonęłam m.in. ,,Na moment przed świtem" i ,,Przygody pewnej desperatki". Autorka ma niezwykle plastyczny język, a dzięki rzetelnemu przygotowaniu oraz wiedzy historycznej, jej publikacje są pełne lekkości, choć nie opowiadają o rzeczach przyjemnych.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Bonito.

4 komentarze: