Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 10 sierpnia 2023

,,Dotyk zła" Alex Kava

 ,,Dotyk zła" to wznowienie książki Alex Kavy.


Twórczość Alex Kavy lubię, choć zdecydowanie za rzadko ją czytam. Postanowiłam także zapoznać się z tomem, od którego wszystko się zaczęło - ,,Dotykiem zła". Kilka dni temu zaginął chłopiec. Istniało podejrzenie, że został uprowadzony przez ojca, z którym nie można było się skontaktować. Tak było do czasu, gdy pewna nastoletnia para nie odnalazła jego pokaleczonego ciała przy wodzie. Szeryf nigdy nie miał do czynienia z tego typu śledztwem. Dodatkowo schemat zbrodni był bardzo podobny do tego wykorzystywanego przez pewnego seryjnego mordercę. Problem w tym, że ten drugi został stracony kilka miesięcy wcześniej... Czy naprawdę był winny śmierci aż trzech chłopców? Na miejsce zostaje wysłana Maggie O'Dell, która ma sporządzić profil mordercy.

Muszę przyznać, że Alex Kava zaserwowała sobie bardzo udane wejście. Pierwszy tom cyklu, choć nieco przewidywalny, uplasował się na bardzo wysokim poziomie. Po przeczytaniu wyrywkowo kolejnych tomów muszę przyznać, że w większości przypadków są one równie dobre, co pierwowzór. W ,,Dotyku zła" pisarka skupiła się także dość szeroko na warstwie psychologicznej i obyczajowej. Możemy lepiej poznać szeryfa, jego bliskich. Poczuć, jak czuję się żądna sławy dziennikarka, której dziecko zostaje uprowadzone. Napięcie jest bardzo umiejętnie stopniowane. Podejrzanych jest kilku i niemal do samego końca nie wiadomo, który z nich naprawdę jest odpowiedzialny za śmierć chłopców i dlaczego to robił. 

Czy szeryfowi i agentce specjalnej FBI uda się schwytać mordercę, czy uda mu się wymknąć tej dwójce, by mordować kolejne dzieci? ,,Dotyk zła" to dobrze skonstruowany kryminał, który co prawda jest trochę przewidywalny, jednak czyta się go niesamowicie szybko. Bardzo wciąga i sprawia, że jak najszybciej chcemy poznać jego zakończenie. Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Alex Kavy, zachęcam do zmiany tego stanu rzeczy.
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

1 komentarz: