Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 27 grudnia 2023

,,Weź nie czaruj" Avery Flynn

     ,,Weź nie czaruj" to świetna czytelnicza propozycja na wolne popołudnie. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

 

Przerwa świąteczna to idealny moment, by zagłębić się w kolejną lekturę pełną magii. Taki z pewnością jest Czarogród, który ma swój InstaCzar, odpowiednik ludzkiego Instagrama. Ma też klan czarownic, choć jedna z nich jakby wyłamała się ze schematu. Tilda Sherwood obok swoich magicznych sióstr, rodziców i chrzestnej jest niemagiczna. Jak to możliwe? Nie wiadomo. Znany jest za to fakt, że Gil Connoly zrobi wszystko, by wykryć prawdę. A jeśli pomoże w tym dawka magii, kto będzie przeszkadzał takiemu biegowi zdarzeń? Chyba nikt.

Książka została wydana przez wydawnictwo Kobiece w pięknej zielonej okładce. Co do Avery Flynn, to jej pierwsza historia, która ukazała się na polskim rynku. Jak mogłam przeczytać z notki na końcu, jest to pisarka niezwykle ceniona za granicą, a jej historie trafiają na listy bestsellerów. Ciekawa jestem, czy u nas też powieli ten fenomen. Mam mieszane uczucia od samego początku. Z jednej strony język jest niezwykle toporny i nie ma w nim lekkości, ale z drugiej pomysł na fabułę bardzo ciekawy.

Jest trochę scen erotycznych, jednak moim zdaniem są one przedstawione ze smakiem i nie rzutują na całość odbioru. Umiejscowienie akcji w Czarogrodzie z pewnością przyciągnie miłośników elementów fantastycznych. Nie zabrakło także motywu walki dobra ze złem i chronienia bliskich za wszelką cenę. Akcja nie pędzi spektakularnie na przód, ale też nie ma takiej potrzeby. To powolna lektura, która pokazuje, że tajemnice mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Jeżeli w Polsce doczekamy się kolejnych wydań książek Avery Flynn, to z ciekawości sięgnę po nie, ponieważ jestem ciekawa, jakie inne historie ma do opowiedzenia swoim czytelnikom. ,,Weź nie czaruj" to prawdziwie czarodziejska opowieść, od której może nie mogłam się oderwać, ale z pewnością zapadnie w mojej pamięci na dłużej. Choćby przez InstaCzar ;)

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję TaniaKsiazka.pl

7 komentarzy:

 1. Takie fabuły uwielbia moja sis.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za tego typu literaturą, ale o gustach się nie dyskutuje :) Ważne, że Tobie się podobała

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie. Nie słyszałam jeszcze o niej

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na fabułę jest intrygujący, chociaż szkoda, że język nie jest lekki. Mimo to, kusi mnie, by dać jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie. Mogłabym poczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej niezwykłej historii. Brzmi jak właśnie to, czego potrzebuję w wolnym czasie. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń