Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 27 kwietnia 2022

,,W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom 1" Krzysztof Goluch

Prawda historyczna nie ze wszystkich okresów jest dobrze omówiona. Tym razem przenosimy do roku 1919.


Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek, a na pewno nie w ostatnim czasie miała okazję zapoznać się z thrillerem historycznym. Z tego też powodu, gdy tylko nadarzyła się okazja z olbrzymim zainteresowaniem postanowiłam skusić się na pierwszy tom historycznej serii Krzysztofa Golucha. Mam to szczęście, że na półce czeka już jego kontynuacja. Nie będę musiała więc na zbyt długo rozstawać się z tymi bohaterami i od razu będę mogła poznać ich dalsze losy. Już w pierwszej części sporo się dzieje i jestem bardzo ciekawa co będzie dalej.

Czasy wojny dla nikogo nie były łatwe. Ludzie walczący przez cały czas martwili się o swoje życie. Ich rodzin nie opuszczała troska o los walczących i tego co się z nimi dzieje. Nie inaczej było też z przywódcami, którzy starali się opracować strategię wojenną. Nie bez powodu o tym wszystkim wspominam. Każda z tych spraw została taksę zaznaczona w tym wydaniu, którego głównym bohaterem jest Wiktor Adamczewski. Każdy starał się walczyć i pomagać w taki sposób jak mógł. Drogi Wiktora skierowały go do wywiadu, gdzie istniało bardzo duże ryzyko zdemaskowania go przez inne osoby.

W tym tomie oprócz fikcji literackiej w momentach niewiadomych historycznie nie brakuje także dużej liczby prawdziwych danych. Odbiorca ma okazję poczytać o prawdziwych postaciach - Stalinie, Hitlerze, ale także Józefie Piłsudskim, czy Ignacym Dmowskim. Jest to przystępna lekcja historii naszego rodzimego kraju połączona z niewiadomymi, które zostały uzupełnione przez autora zgodnie z jego wolą. ,,W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom 1" Krzysztofa Golucha to ciekawy początek serii, na który już teraz warto zwrócić uwagę.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

6 komentarzy:

 1. A chętnie przeczytam, lubię historyczne z beletrystyką połączone książki, nawet, gdy nie zawsze się to zgadza z prawdą

  OdpowiedzUsuń
 2. Thriller historyczny to raczej rzadkość, ale i to warto przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że to ciekawy początek serii. Czekam na opinię o drugim tomie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca moje klimaty, ale zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki przeplatające fikcję z prawdą historyczną. To może być ciekawa propozycja dla miłośników takich klimatów

  OdpowiedzUsuń