Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 28 kwietnia 2022

,,W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Tom 2" Krzysztof Goluch

Od razu po zakończeniu pierwszego tomu postanowiłam skusić się na tę lekturę. 


Akcja pierwszej części zaczęła się w 1919 roku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W tamtym wydaniu nie mogło zabraknąć więc postaci, która się do tego szczególnie przyczyniła. Mowa oczywiście o marszałku Józefie Piłsudskim, który miał na to olbrzymi wpływ. ,,Operacja berlińska" to zajmujące wydanie, w którym na pierwszy plan wysuwa się fabularyzowana prawda historyczna. Wyjątkiem są sytuacje, w których nie ma żadnych faktów związanych z danymi wydarzeniami. Krzysztof Goluch wykazał się niezwykle lekkim piórem i dzięki temu jest to bardzo ciekawa pozycja dla miłośników takich książek i opracowanej prawdy historycznej.

W tym tomie czytelnik może poznać dalsze losy Wiktora Adamczewskiego, który tym razem miał za zadanie zapewnić ochronę córce szefa polskiego wywiadu. Jak się miało dopiero okazać, nie było to zadanie bez komplikacji. Jak przyszło na czas powojenny w powieści nie zabrakło opisów odnośnie tego, że transport był utrudniony, podobnie jak kontaktowanie się. Akcja toczy się przede wszystkim na terenie Wielkopolski podobnie jak to miało też miejsce w przypadku ,,Operacji berlińskiej" Krzysztofa Golucha.

Zarówno pierwszy, jak i drugi tom serii należą do gatunku thrillera historycznego. Jest to przystępna propozycja dla osób w różnym wieku, które są zainteresowane poznaniem prawdy historycznej zgodnie z tym jak to wyglądało naprawdę. Bardzo podoba mi się ta propozycja i miło spędziłam z nią czas. Jestem bardzo ciekawa też innych lektur tego autora, które na pewno znajdą swoich odbiorców. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

7 komentarzy:

 1. Cieszę się, że to wydanie także jest warte uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. To coś dla mnie, chętnie przeczytam, bo lubię takie historyczne...

  OdpowiedzUsuń
 3. Juz dawno nie czytalam historycznego thrillera, moze sproboje w polskich klinatach tym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka, tematycznie mi pasuje. Jak gdzieś trafię to kupię i przeczytam, bo lubię jak jest temat książki powiązany z historią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś się skuszę na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę badrobić I tom bo fabuła ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń