Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 27 czerwca 2022

,,Uwięziony" Katarzyna Cholewa

 ,,Uwięziony" Katarzyny Cholewy to pozycja, która zainteresowała mnie swoją tematyką. ,,Uwięziony" Katarzyny Cholewy zainteresował mnie tym, że należy do gatunku humor. Pomyślałam sobie, ze takich zabawnych historii nigdy dość i postanowiłam skusić się na tę pozycję. Wcześniej nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się inna powieść autorki. ,,Filipies na Marsie" był wydaniem skierowanym do młodzieży z gatunku fantastyki. Lubię gdy autor zaczyna tworzyć w nowym gatunku, gdyż można sprawdzić w których z dotychczas wybranych sprawdza się najlepiej. Z tego też powodu postanowiłam skusić się na ,,Uwięzionego". Czy było warto?

Pomysł na fabułę tej książki był naprawdę ciekawy. Mimo tego, że nie jest to pierwsza książka w której bohater nie pamiętał swojej tożsamości za każdym razem dalsza fabuła może potoczyć się inaczej. Remigiusz Pastor, który stał się główną postacią w tej książce miał dwie tożsamości. Czy takie coś było w ogóle możliwe? Jak to się stało? Co wydarzyło się później?

Humorystyczne książki bez wątpienia zawsze znajdą swoich odbiorców i ja także znalazłam się w tym gronie. Od powieści przypisanej do tego gatunku oczekiwałabym właśnie, przede wszystkim, sporej dawki śmiechu. W tym przypadku już od samego początku odbiorcy serwowane są liczne przekleństwa. Ten zabieg na pewno nie jest humorystyczny, a wręcz przeciwnie  - zniechęca do poznawania dalszych lodów bohatera. Zabawne sceny i budowanie napięcia na pewno można zbudować w inny sposób niż wulgaruzmami. Niestety, ale dla mnie nie są one zaletą tego wydania.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

14 komentarzy:

 1. Mam komu zaproponować lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. takich zabawnych historii właśnie potrzebujemy w tych czasach

  OdpowiedzUsuń
 3. Te przekleństwa mnie też nie zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Humorystyczne ksiazki dobrze nam robia

  OdpowiedzUsuń
 5. I byłoby fajnie, bo lubię książki z humorem, ale przekleństwa mnie nie bawią...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mysle, że dałabym szansę tej pozycji, mimo tych przekleństw

  OdpowiedzUsuń
 7. Wędrówki po kuchni27 czerwca 2022 12:54

  Mysle, że dałabym szansę tej pozycji, mimo tych przekleństw

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdaje się, że to takie wakacyjne "czytadło" do pośmiania się - a mnie wulgaryzmy jakoś specjalnie nie oburzają (chyba, że faktycznie w nadmiarze).

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobry pomysł na lekką, letnią lekturę. Trafiłaś z tą recenzją w odpowiedni moment!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka na pewno ucieszy czytelników, którzy lubią lekką literaturę. Jako rozrywka na plaży chyba będzie akurat.

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobne miałam odczucia już przy innej książce, bardzo nagradzanej. Dlatego z czytania tej zrezygnuję, bo mnie również nie śmieszy tekst przesiąknięty wulgaryzmami

  OdpowiedzUsuń
 12. A nie przesadzacie trochę z tymi przekleństwami? Czasem w drodze do pracy słyszę w autobusie więcej niż pada w tej ksiażce;-) Ale ok. Każdy ma prawo oceniać wg swojego gustu. Jeśli chodzi o mnie to akurat uwielbiam takie poczucie humoru. Książka lekka, w sam raz na wakacyjny weekend:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kilka słów od autora książki: Absolutnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że zabawne sytuacje i budowanie napięcia można zbudować bez opierania się na wulgaryzmach. Ba! Sama nawet nie gustuję w budowlach na płyciznach:). Bardzo dziękuję za opinię:). Jednak jako mama chrzestna Remika, z lekka nadwagą, nawet i bez różdżki wezmę go w obronę, ponieważ...1. mimo, że jestem osobą łagodnego usposobienia, wiem jakie byłyby moje pierwsze słowa w sytuacji, gdy ktoś nagle z nieznanych mi przyczyn nie dość, że by mi wgrał czyjąś świadomość, to jeszcze zabrał dotychczasowy świat i zastąpił go nowym ładem, znacznie obniżając standardy poprzedniego...oj, na początku strasznie bym się...zaniepokoiła;). 2. Nie to jest tu jednak ważne:). Ważne jest to, że Remik w swojej nieświadomości bawi się rzeczywistością i słowami jak małe dziecko, które dopiero zdobywa wiedzę oraz potencjał człowieka. Dajmy mu trochę czasu na kartach książki, niech ochłonie i nauczy się kultury, a nawet zarazi nią innych;). W sytuacji innych bohaterów - można zauważyć pewną konsekwencję pojawiania się wulgaryzmów, która te wulgaryzmy ośmiesza, pewną zależność, a nawet parabolę;). Pewien czytelnik powiedział mi, że dobrze i szybko się czyta na trasie pendolino Kraków -Gdynia;), że pierwszy raz gdy czytał to się pośmiał, a za drugim razem...zastanowił. Nie oceniajmy bez poznania przyczyny:). Dajmy Remikowi szansę, w końcu dopiero co się w swojej świadomości urodził, a dzieci jak to dzieci zachowują się bezkarnie;). Pozdrawiam serdecznie z wokandy, już po północy więc tracę swoje moce i zmykam zanim oberwę jakąś dynią;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie przypuszczam, aby książka znalazła się w kręgu moich zainteresowań, w końcu nie po każdą muszę sięgać. ;) Izabela

  OdpowiedzUsuń