Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 6 czerwca 2022

,,Zabójca znika w mroku" Piotr Krynicki

Napisanie tej książki zajęło autorowi dwa lata. Na szczęście czytelnik szybciej zapozna się z tą lekturą. 


Z olbrzymim zainteresowaniem zapoznaję się z historiami, które zostały napisane przez nieznanych mi do danej chwili autorów. Z tego też powodu przez cały czas trafiam na zupełnie nowych twórców co niekiedy motywuje mnie do tego by dodatkowo poznać także inne tytuły spod czyjegoś pióra. W związku z tym podczas przeglądania nowych tytułów z wydawnictwa Novae Res mój wzrok padł na ,,Zabójca znika w mroku" Piotra Krynickiego. Byłam bardzo ciekawa jakie wrażenie wywrze na mnie ten kryminał.

Już na samym początku przez przypadkowego przechodnia zostały znalezione zwłoki. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ akcją w tym tomie toczyła się tylko przez tydzień. Przez ten czas doszło do kilkunastu zabójstw, ślubu koleżanki z pracy jednego z głównych bohaterów i nie tylko. Na pewno śledczy mieli dużo do zrobienia, biorąc pod uwagę, że praktycznie do końca nie było wiadomo kto stoi za tymi morderstwami.

Nie chcę zdradzać motywacji sprawcy, więc tylko ogólnikowo napiszę, że Piotr Krynicki w tym urworze podjął bardzo ważny społeczny temat, który był bezpośrednią przyczyną tych wszystkich zabójstw. Prowadzenie narracji z kilku punktów widzenia było dobrym pomysłem. Na przyszłość warto jednak rozważyć skrócenie kilkustronicowych naracji na rzecz wprowadzenia w ich miejsce większej liczby dialogów. Takie działanie sprawiłoby, że pozycja byłaby przystępniejsza w odbiorze. Do sprawy kryminalnej i jej rozwiązania nie mam jednak żadnych zastrzeżeń.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

9 komentarzy:

 1. Taka narracja z kilku perspektyw na pewno dobrze wpływa na rozeznanie się w fabule.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kryminały to raczej książki nie dla mnie. Czasem obejrze jakiś film kryminalny, ale zazwyczaj wybieram lżejsza literaturę

  OdpowiedzUsuń
 3. Wind of renewal6 czerwca 2022 18:05

  To nie moja tematyka książkowa, więc sobie daruję ten tytuł. Wolę czytać inną literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten tytuł mnie zainteresował, lubię kryminały i uwielbiam jak narracja jest kilkuosobowa. Wciągają mnie takie ksiązki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że w przyszłości mogę skusić się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez bicia musze się przyznac, ze nie słyszałam wcześnie o autorze i jego twórczości - muszę koniecznie nadrobić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że nie sposób wszystkich poznać, nawet w ulubionym gatunku. :)

   Usuń
 7. Zdecydowanie jest to książka, która wpisuje się w moje usta czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Klimatycznie moje ulubione strefy czytelnicze, zatem tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń