Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 14 lipca 2022

,,Niemoralne propozycje" Anna Wrońska

 ,,Niemoralne propozycje" Anny Wrońskiej to 12 oddzielnych propozycji. Ciekawa lektura na wolne popołudnie.

Novae Res słynie z tego, że wydaje zarówno debiutujących pisarzy, jak i tych, którzy mają już rozbudowany dorobek literacki. Anna Wrońska w swoich ,,Niemoralnych propozycjach" przygotowała dla czytelników 12 niezależnych historii. Wszystkie one cechuje jedno - zdrada poza związkiem. Poznajemy np. studentkę, która wprowadza się do mieszkania pełnego chłopaków. W zamian za obiecane lokum, godzi się na dogadzanie im seksualnie przez rok. Inną historię stanowi byłe małżeństwo, które nadal nie potrafi rozstać się, ponieważ w łóżku jest im doskonale. Wyjeżdżają na wyjazd, by wymienić się z rzekomą parą swoimi partnerami. 

,,Niemoralne propozycje" to nie są zbyt wymagające opowiadania. Cała książka liczy ich nieco ponad 180. Jedne są dłuższe, inne krótsze, jednak wszystkie one opierają się na tym, że bohaterowie postanawiają spróbować czegoś nowego. Historie kończą się zazwyczaj mocnym akcentem, z którego płynie sentencja. To antologia, która zawiera wiele różnych zachować ludzi niezależnie od wieku. Mamy studentów, 20-latków, osoby zamężne. Anna Wrońska nie skupia się tylko na jednym typie bohatera, pokazując, że niemoralne propozycje mogą nas dosięgnąć niezależnie od statusu materialnego i metryki.

Warto skusić się na tę publikację, jeśli masz wolne popołudnie. To niezbyt ambitna lektura, ale opowiadania czyta się szybko i hurtowo. Możesz dać jej szansę, jeśli lubisz niecodzienne propozycje książek.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

12 komentarzy:

 1. Nie jest to książka, którą chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem sięgam po takie książki, by się rozluźnić. Można miło spędzić przy nich czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. 180 stron, czyli książka do przeczytania właściwie w jednej wieczór. Chętnie się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki z opowiadaniami, idealnie sprawdzają się kiedy nie mam dłuższej chwili na czytanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy nie miałam czasu na większe czytanie krótkie formy literackie dokazały się świetnym rozwiązaniem, teraz już i w większych wolnych chwilach po nie sięgam. :) Izabela

   Usuń
 5. Propozycja na dni, kiedy nie ma czasu na dłuższe czytanie, a chce się wejść na chwilę do świata książek. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły omijam takie książki od pewnego czasu, ale tu kusi mnie okładka - jest niesamowita.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to zbyt opasłe tomiszcze. Ale mimo to nie zamierzam sięgać, bo tematyka zupełnie nie w moim guście literackim.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skoro polecasz to być może się wkrótce na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa tej książki i w końcu będę musiała ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy jestem targetem tej książki. Zwykle nie sięgam po ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń