Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 18 sierpnia 2022

,,Dwie twarze królowej" Joanna Kupniewska

 ,,Dwie twarze królowej" Joanny Kupniewskiej to pozycja, która łączy w sobie różne gatunki.Z olbrzymim zainteresowaniem sięgam po takie gatunkowe mixy. Choć mam kilka ulubionych tematyk, które zawsze sprawiają mi wielką radość to miło jest również wyjść poza utarte schematy.  ,,Dwie twarze królowej" Joanny Kupniewskiej to pozycja, która łączy w sobie różne gatunki. Z tego też powodu jest ona nietuzinkowa i wyróżnia się na tle innych obyczajowych pozycji. Nie tak łatwo jest napisać coś nowego pod względem literatury obyczajowej, gdyż wszystko praktycznie już było. Joanna Kupniewska dzięki przeniesieniu fabuły swojej powieści w przeszłość udało się tego dokonać.

Na tę lekturę zwróciłam uwagę już w chwili, gdy była ona dostępna jeszcze w zapowiedziach. Przeniesienie się kilkaset lat wcześniej do Krakowa w czasy Bony Sforzy było nie lada ciekawym zabiegiem fabularnym. Taka sytuacja spotkała właśnie główną bohaterkę, w roli której Joanna Kupniewska umieściła Zosię, studentkę medycyny. Przez bardzo długi czas nie było wiadomo, dlaczego to właśnie ona się przeniosła i dlaczego tam. Rozwiązanie miało mieć miejsce w ostatnich scenach tomu.

Zakończenie jest naprawdę świetne i zarazem humorystyczne. Nie można mieć pewności odnośnie tego, czy nie powstanie kontynuacja tego wydania. Odbiorcy, którzy polubili pióro Joanny Kupniewskiej na pewno nie mogliby narzekać na taki obrót sprawy. ,,Dwie twarze królowej" to pozycja stosunkowo obszerna, jednak dzięki lekkiej fabule i wciągającej narracji nie sposób oderwać się od tej lektury przed przeczytaniem jej ostatniego zdania.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res. 

6 komentarzy:

 1. Lubię dobrze skomponowane mieszanki różnych gatunków literackich, dla urozmaicenia chętnie po nie chwytam. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 2. Łączenie przeszłości z teraźniejszością świetnie się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam komu zaproponować lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiązki łączące rózne gatunki przeważnie są bardzo ciekawe i dobrze się je czyta

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko udaje mi się dorwac taki mixbook,który mnie nie zawiedzie

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tak wpaść w sidła dobrej książki, z wisienką jak zakończenie. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń