Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 25 sierpnia 2022

,,Przyjaciółka" Anna Pasternak

,,Przyjaciółka" Anny Pasternak to jedna z nowości wydawnictwa Novae Res.


Lubię dawać szansę nowym autorom i debiutantom. Powieść Anny Pasternak pt. ,,Przyjaciółka" w pełni wpisuje się w ten trend. Główną bohaterką historii zostaje Baśka, która ma zostać przyszłoroczną maturzystką. Jej najlepszą przyjaciółką od lat jest Hanka. Wszystko jednak zmienia się w chwili, gdy ta druga zakochana w Grześku, studencie Politechniki Wrocławskiej zdaje sobie sprawę, że nie odwzajemnia on jej uczuć. Obiektem jego westchnień z wzajemnością zostaje bowiem Baśka. Choć dziewczyna broni się, mając na uwadze przyjaźń, uczucie okazuje się zdecydowanie silniejsze. 

Na ja wychodzi jednak, że przyjaciółką Baśki jest nie tylko Hanka, ale też choroba, na którą wchodząca w dorosłość kobieta nie ma większego wpływu. To ona zawładnie jej życiem, do momentu wstrząsu. Jak to się stało, że zapracowani rodzice, ukochany Grzesiek nic nie zauważyli? Prawdę znała jedynie Hania, która w geście zemsty postanowiła wyjawić prawdę. Nie jest to zapewne zbyt długa lektura, bowiem spokojnie przeczytałam ją w mniej więcej dwie godziny. Nie da się jednak ukryć, że ma przemyślaną fabułę i interesujące zakończenie.

Anna Pasternak udowadnia, że powieści debiutantów także mogą być udane. Choć ,,Przyjaciółka" ma ok. 120 stron to warto dać jej szansę i się z nią zapoznać. To ciekawe spojrzenie na problemy młodych osób, które by poradzić sobie z akceptacją otoczenia, są w stanie zrobić naprawdę dużo. Mam nadzieję, że powstanie jeszcze kolejna historia stworzona przez Autorkę. Bardzo na nią czekam. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res. 

4 komentarze:

 1. Warto skusić się również na wydania debiutantów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio bardzo często sięgam po książki debiutanckie, trzeba dac im szanse :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię wspierać debiutujących autorów, więc będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię sprawdzać debiuty. Fajnie, że ten należy do udanych.

  OdpowiedzUsuń