Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 20 września 2022

,,Zemsta rodziny Omletów" Jakub Kaleta

,,Zemsta rodziny Omletów" Jakuba Kalety to pozycja napisana przez byłego dziennikarza radiowego.


Zauważyłam trend związany z tym, że obecnie autorzy coraz częściej wracają w fabułach swoich wydań do lat 80-tych, czy też 90-tych. Dla osób, które żyły już w tamtym czasie na pewno jest to powrót do przeszłości. O tym, czy jest on przyjemny i udany we własnym zakresie musi zdecydować każdy z odbiorców. Niemniej, ,,Zemsta rodziny Omletów" Jakuba Kalety jest wydaniem, w którym fabularnie można cofnąć się do czasów drugiej połowy lat 90-tych, które miały miejsce wcale nie aż tak dawno temu.

Głównymi bohaterami tego wydania zostały dwie rodziny - Omletów oraz Czujków. Problem polegał na tym, że Miłoszek Omlet został poturbowany przez Patryka Czujkę. Ojciec poszkodowanego postanowił nie zastawiać sprawy przypadkowi i udał się z interwencją do rodziny sprawcy. Na miejscu razem z synem stali się świadkami tak niecodziennej sceny, że tata Miłoszka to właśnie jego postanowił wytypować na sprawcę, a nie poszkodowanego. Jak szybko zaczął żałować tej podjętej pod wpływem chwili decyzji?

,,Zemsta rodziny Omletów" autorstwa Jakuab Kalety jest średniej objętości lekturą. Nie brakuje w niej humoru, jednak jest on podany w sposób niezwykle absurdalny oraz ironiczny. Należy wziąć pod uwagę to, że niektóre opisane w tym wydaniu sytuacje miały miejsce naprawdę. Lektura polskiego twórcy przenosi odbiorcę o około 25 lat wstecz, kiedy świat wyglądał na pewno zupełnie inaczej niż obecnie. ,,Zemsta rodziny Omletów" to pozycja, z którą można się zapoznać całkiem sprawnie.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

6 komentarzy:

 1. Książka na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z moją poprzedniczką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na plus wychodzą czas akcji i humor i to mnie przekonuje do sięgnięcia po tę pozycję

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ironiczny i absurdalny humor, wiec chetnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wracanie do przeszłości jest świetną podróżą w minione czasy i przypomnienie sobie ich realiów. Podoba mi się ten trend.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że jak ktoś lubi takie książki to czemu nie? :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń