Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 26 października 2022

,,Kiedy czasu dla nas już nie będzie" Marta Nowik

 Marta Nowik to autorka świetnej powieści ,,Marzenia spełniają się jesienią". Czas na jej kolejne spotkanie, czyli ,,Kiedy czasu już dla nas nie będzie".

Dom spokojnej starości. Ile razy ludzie w podeszłym wieku się tego obawiają. Rodzina będzie w rozjazdach, zapracowana, spełniająca swoje marzenia, a mama, babcia... no cóż, to zbędny balast, który należy oddać pod opiekę innym. Marta Nowik w swojej najnowszej książce pn. ,,Kiedy czasu już dla nas nie będzie" wspomina jednego staruszka, który cały czas czeka na odwiedziny krewnych. Bezskutecznie. Przecież jest tyle ważniejszych spraw do załatwienia, prawda? 

Tymczasem do Domu Pogodnej Starości przybywa powiew świeżości, jaką jest krewna jednej z pracownic. Zajmuje mały pokoik, a jednocześnie tchnie w to miejsce nową energię. Poznaje mężczyznę, który delikatnie mówiąc ma inne zamiary, niż można by się początkowo spodziewać. Pod pozorem reprezentowania klienta próbuje zrealizować własne cele. Staruszkowie jednak staną na wysokości zadania i pomogą nowej koleżance w potrzebie.

Marta Nowik pokazuje proces przemijania. Od dziecka, które się nie narodziło, aż po schyłek życia, kiedy czas odejścia jest jakby bardziej właściwy. Nie da się ukryć, że to kolejna historia, która wciągnęła mnie w swój świat od pierwszej do ostatniej strony. Serdecznie polecam. Ciekawie wykreowani bohaterowie, z którymi bez problemu możemy się utożsamić. Historia, która mogła wydarzyć się naprawdę. Nie zabrakło także wątku detektywistyczno-kryminalnego. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

9 komentarzy:

 1. W odpowiednim dla siebie czasie na pewno sięgné po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka na pewno jest ważna ze względu na podjęcie tematu ludzkiego przemijania. Myślę, że to lektura dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie jest to książka dla mnie, jednak podoba mi się to, że mowa tu o przemijaniu. Może jednak mogłabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo miła dla oka okładka. Uważam, że temat ważny i często pomijany. Zapisuje książkę. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 5. temat ważny pomijany, każdy ma nadzieję na wieczną mlodość a tak to nie działa :D
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio chętnie wchodzę w tematykę przemijania, jesień nastraja mnie do różnych przemyśleń, dlatego chętnie zwrócę uwagę na tę propozycję czytelniczą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się fakt, że w książce poruszony jest temat przemijania. Myślę, że mogłabym sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wprawdzie fabuła dość przewidująca, ale wiem, że sporo osób lubi właśnie takie książki czytać. Mam komu polecać.

  OdpowiedzUsuń