Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 26 listopada 2022

,,Świadectwo pewnej dziewczyny" Ozdrowieniec

,,Świadectwo pewnej dziewczyny", którą napisała Ozdrowieniec jest na faktach.

Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej osób w różnym wieku spotyka się z problemami emocjonalnymi, niemożnością poradzenia sobie z nimi. To wszystko prowadzi do choroby, jaką jest depresja. A ta nie wybiera, nie patrzy na wiek, status materialny, czy sytuację życiową. Skrada się podstępnie, atakując w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki środkom farmakologicznym możliwe jest wyciszenie objawów, jednak nigdy nie wiemy, kiedy znów wróci. Osoba skrywająca się pod pseudonimem Ozdrowieniec przeżyła to wszystko sama. Wie, jakie emocje jej towarzyszyły, jak płakała po kątach, nie potrafiła zmobilizować się, żeby z uśmiechem na ustach witać kolejny dzień. 

Autorka postanowiła podzielić się z innymi swoją historią. Depresja nie wybiera. Ozdrowieniec wie, że reakcje najbliższych, otoczenia mogą być bardzo różne. Rzucanie hasłami ,,Dasz radę!", ,,Weź się do roboty" nic nie daje, ponieważ to nie zła wola chorego, że nie chce podjąć pożądanego działania, a jego organizmu, który nie chce współpracować. Kluczowe jest to, iż to wydanie zalicza się do gatunku wspomnień.

,,Świadectwo pewnej dziewczyny" to nieco ponad 200-stronicowa publikacja, która pokazuje spojrzenie na chorobę, jaką jest depresja od strony osoby, która boryka się z nią na co dzień. Jest to lektura warta uwagi nie tylko dla tych, którzy sami na nią chorują, ale także wszystkich, którym brakuje empatii, którzy nie rozumieją, że to nie zły wybór pacjenta, ale zachowanie niejako narzucone mu odgórnie. Ozdrowieniec pokazuje, że są różne reakcje, ale może dzięki jej książce społeczeństwo nieco inaczej spojrzy na depresję? Mam taką nadzieję. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Novae Res. 

4 komentarze:

 1. Na pewno to ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podjęty temat jest bardzo ważny i niestety ponadczasowy, więc chcę przeczytać tę książkę.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewielka, ale ciekawa pozycja z ważnym tematem

  OdpowiedzUsuń
 4. Krótka książka jednak poruszająca ważny temat i nie do końca łatwy. Jestem na tak !

  OdpowiedzUsuń