Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 15 listopada 2022

,,Wspomnienia Zofii" Władysława Magiera

,,Wspomnienia Zofii" Władysławy Magiery to zbeletryzowana powieść o prawdziwie żyjących osobach.


,,Wspomnienia Zofii" Władysławy Magiery opierają się na zbeletryzowana życia jednej z walecznych kobiet Śląska Cieszyńskiego. To właśnie o Zofii Kirkor-Kiedroniowej na podstawie jej pamiętników zdecydowała się napisać autorka tego wydania. Pani Zofia przed śmiercią spisała swoje losy, które lata później zostały wydane przez Wydawnictwo Litetackie. Dzięki nim wydanie Władysławy Magiery miało szansę stać się tak dokładnym.

Zofia Kirkor-Kiedroniowa była jednocześnie nauczycielką oraz polską działaczką społeczną. Publikacja Władysławy Magiery zaczyna się od tego, gdy główna bohaterka tego wydania znajdowała się już na Syberii. Na szczęście udało jej się stamtąd wrócić i zastanowić się nad tym, czy przeprowadzka na Śląsk Cieszyński będzie faktycznie dobrym rozwiązaniem. Zofia Kirkor-Kiedroniowa zmarła w 1952 roku przed śmiercią nie widząc od lat swoich bliskich.

,,Wspomnienia Zofii" Władysławy Magiery są jedną z tych publikacji, na które warto zwrócić uwagę ze względu na to, że opisane w niej wydarzenia i postacie miały miejsce i istniały naprawdę. Ze względu na obszerność lektury na pewno nie zapozna się z nią w jeden wieczór. Idealnym zabiegiem Władysławy Magiery jest także nadawanie tematycznych nagłówków kolejnym rozdziałom tego wydania. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Novae Res.

7 komentarzy:

 1. Autentyczność opisanych wydarzeń w tej książce zachęca do jej przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzkie losy tak różnie się układają, często wiele w nich dramatów, teraz nie jestem gotowa na przeczytanie takiej książki, ale będę ją mieć na uwadze. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za literaturą historyczną, wyjątek robię wyłącznie dla Cornwella, ale wiem, że wiele osób bardzo ją sobie ceni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z reguły lubię książki historyczne, ale o tym tytule słyszę pierwszy raz. Może w wolnej chwili dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za książkami z wątkiem historycznym, więc to nie książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielniam książki oparte na faktach. Mam nadzieję, że fabuła nie została zbyt mocno naciągnięta i zmieniona. Kinga

  OdpowiedzUsuń