Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 20 stycznia 2023

,,Ostateczna decyzja" Aldona Dzieciątko

,,Ostateczna decyzja" Aldony Dzieciątko to powieść, poruszająca bardzo ważną tematykę.To już kolejna powieść Aldony Dzieciątek, jednak moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Muszę przyznać, że już sam opis na okładce sprawił, że ta historia mnie ciekawiła. Intuicja mnie nie pomyliła i już od pierwszych stron dałam wciągnąć się w dramat rozgrywający się w domu państwa Kowalczyk. Szanowany przedstawiciel prawa w sądzie, żywiciel rodziny, nieskazitelny sędzia Leon. Okazuje się jednak, że za fasadą skrywa się prawdziwy tyran. Jego młodsza o kilkanaście lat żona, od lat przeżywa prawdziwe katusze. Zmuszona jest ukrywać siniaki i inne obrzęki, ponieważ wizerunek rodziny musi pozostać nieskalany.

Kobieta znosi to wszystko, ponieważ boi się o swojego 10-letniego syna Miłosza. Nie jest też naiwna. Zdaje sobie sprawę, że Leon jako szanowany sędzia ma wiele znajomości i skutecznie mógłby odebrać jej dziecko. Prawdziwym wybawieniem są jego wyjazdy służbowe, podczas których bohaterka pozwala sobie na momenty zwyczajnego życia. Do czasu... aż jej nowym sąsiadem zostaje doktor Oskar Dębski. Mężczyzna postanawia wyrwać ją z rąk tyrana. Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

Jak już wspomniałam, niezwykle szybko wciągnęłam się w tę historię. Dziewczyna wychowywana w domu dziecka, szanowany robiący karierę mężczyzna, który z każdym kolejnym szczeblem rozwoju zdaje się nie widzieć więcej, niż czubek własnego nosa. Brakowało mi nieco pogłębienia wątków początkowej znajomości, mamy Oliwii, czy procesu, który postępował z każdym rokiem małżeństwa. Autorka skupiła się także na relacji między sąsiadami. Jak możemy przeczytać, nie stroni od wątków erotycznych i tak też było tym razem. Polecam, niezwykle wciągająca i zmuszająca do przemyśleń książka.

Wpis powstał w ramach współpracy z Novae Res.

 

7 komentarzy:

 1. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie są to przyjemne lektury, aczkolwiek uważam, że warto je przeczytać. Ja również niedawno czytałam książkę o podobnej tematyce. Tę również mam zamiar przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam tak zaintrygowała tą książką, że przed chwilą ją zamówiłam. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi intrygująco, jak nadarzy się okazja, to na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fascynujący pomysł na konstrukcję opowieści, choć sama nie przepadam za tego typu lekturami :O

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zapowiada się na prawdę interesująco !

  OdpowiedzUsuń