Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 19 marca 2023

,,Autystyczny świat Tymka" Ewa Czajka

 


Lubię niecodzienną literaturę, z której mogę poznać nie tylko kolejne przygody bohaterów, ale też dowiedzieć się więcej na temat codzienności osób w spektrum autyzmu. Ewa Czajka poprzez swoją zawodową pracę doskonale wie, z czym muszą mierzyć się jej podopieczni. ,,Autystyczny świat Tymka" został podzielony na dwie części. Pierwsza, fabularyzowana przekazuje informacje o tym, że dziecko z tą chorobą nade wszystko ceni sobie stałość elementów i brak zaskoczeń. Dzięki wprowadzeniu specjalnych tabliczek Tymek wiedział, co będzie się po kolei działo.

Książka została podzielona na rozdziały, do których, w części drugiej, zostały dopisane listy nauczycielki do mamy Tymka, będące niejako podsumowaniem przedstawionych faktów. Bardzo ważne jest to, by pamiętać, że dzieci, dorośli z chorobami, niepełnosprawnościami nigdy nie powinni być traktowani inaczej. Bardzo podobała mi się ta krótka książeczka wydana w zeszytowym formacie z miękką oprawą. Uważam, że powinny zapoznać się z nią nie tylko mające styczność ze spektrum autyzmu, ale wszyscy, którzy są otwarci na drugiego człowieka. Tak po prostu.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Novae Res.

7 komentarzy:

 1. Jako psycholog dziecięcy na pewno sięgnę po tę publikację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że autorka zwraca uwagę na to, jak ważne jest dla osób z autyzmem zapewnienie stałości i braku zaskoczeń w ich życiu. Cieszę się, że taka książka powstała i jest dostępna dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z pewnością jest to wartościowa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie ze są takie książki i można zrozumieć sprawy z tym związane.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mojego synka podejrzewają autyzm. Z chęcią przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. To na pewno ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ważna lektura dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć osoby z autyzmem.

  OdpowiedzUsuń