Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 13 stycznia 2023

,,Pod wiatrakami" Maria Tuszyńska

 ,,Pod wiatrakami" Maria Tuszyńska to jedna z książek, których fabuła toczy się również za granicą. 

Na pewno wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze wszystko musi układać się zgodnie z założonymi planami. Najczęściej przeszkodą w realizacji celów i życia na jako tako godziwym poziomie okazują się pieniądze. Tak jest nie tylko w rzeczywistym życiu, ale także w książkach. W związku z tym w ,,Pod wiatrakami" Marii Tuszyńskiej bohaterowie muszą zmierzyć się z wyjazdem za granicę z Polski w latach 90. XX wieku, by spróbować dorobić do domowego budżetu.

Nauczyciele, urzędnicy oraz pracownicy służby zdrowia na początku let 90. XX wieku doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że poszukanie dobrze płatnej pracy we własnym kraju może nie ziścić się jeszcze przez dłuższy okres czasu. W związku z tym udali się w okolice Hamburga. Bardzo szybko przekonali się jednak o tym, iż świat zachodni bardzo różni się od polskich wyobrażeń choćby pod względem niewyobrażalnego dostatku, który w Polsce nie był niczym naturalnym.

,,Pod wiatrakami" Marii Tuszyńskiej to jedna z tych propozycji, w której zmierzyć musiały się ze sobą rzeczywistość z nie do końca takimi też wyobrażeniami. Na pewno jest to jedno z wydań, które pokazuje, jak przedstawiała się sytuacja finansowa Polaków we wspomnianym okresie. Już wówczas zagraniczne wyjazdy w celu polepszenia swojej sytuacji zarobkowej nie były dla wielu osób rzadkością w związku z przemianami mającymi miejsce w naszym kraju.

Wpis powstał w ramach współpracy z Novae Res.

7 komentarzy:

 1. Pamiętam jak mój tata często wyjeżdżał na Zachód, aby podratować domowy budżet, jakże za nim wówczas tęskniłam. Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Od kiedy pamiętam Polacy wyjeżdżali za pracą do np. NRD. Znam tez wiele przypadków, kiedy obiecany zagraniczny raj na ziemi okazywał się może nie piekłem, ale na pewno nie rajem. Może to być ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety, brak pieniędzy bywa uciążliwy. Niby szczęścia nie dają, a jednak ułatwiają życie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno wiele osób skusi się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest to książka która wzbudziła moje zainteresowanie, ale napewno znajdzie swoich czytelników

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie do końca czuję, że to coś dla mnie. Chociaż z drugiej strony, często takie ksiązki zaskakują mnie pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń